28.7 C
Warszawa
środa, 19 czerwca, 2024

221655155 – zadzwonią do wielu Polaków! Czy należy obawiać się tego numeru?

Zobacz koniecznie

To wszystko zależy czy wykonałeś pewne czynności. Telefonów od tego numeru mogą spodziewać się tylko ci, którzy nie zaszczepili się na Covid-19!

Ministerstwo Zdrowia zdaje sobie sprawę, iż powoli zaczyna brakować chętnych do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Niestety jesteśmy dalecy od uzyskania odporności populacyjnej, dlatego podejmowane są liczne kroki, które mają zmienić ten stan rzeczy. Jednym z nich są liczne telefony do niezaszczepionych.

Zadzwonią i zapytają, dlaczego się nie szczepisz!

+48 22 165 51 55 ten numer należy do Ministerstwa Zdrowia. Na dniach  za jego pośrednictwem, konsultanci będą dzwonić do niezdecydowanych osób, przedstawiać im korzyści wynikające ze szczepienia oraz zaproponują dogodny termin podania szczepionki.

Kto powinien spodziewać się połączenia? Ministerstwo Zdrowia informuje, że ich konsultanci będą wydzwaniać do osób, które:

  • mają wystawione e-skierowanie na szczepienie;
  • mają konto IKP z przypisanym do niego numerem telefonu;
  • nie są zaszczepione ani zapisane na szczepienie.

Połączeń z tego numeru telefonu można się spodziewać od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–21:00. Podejmowane będą 3 próby kontaktu. Adam Niedzielski poinformował, iż Ministerstwo Zdrowia ma zamiar wykonać milion połączeń.

Nie masz zamiaru się szczepić? Nieważne, i tak warto odebrać. Lepiej, by odpowiednie służby poznały powody niechęci do szczepień.

Na wszelki wypadek, należy zapisać również ten numer +48 22 165 51 55 w książce telefonicznej, by zmniejszyć ryzyko trafienia na oszustów podszywających się pod Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze