17.4 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Bartosz Kramek zatrzymany przez ABW! Wiemy jakie dostanie zarzuty

Zobacz koniecznie

Dziś rano doszło do zatrzymania działacza Fundacji Otwarty Dialog Bartosza Kramka. Znany jest ze wspierania antyrządowych protestów i powiązań z międzynarodową skrajną lewicą. 

 

Portal „Niezależna.pl” informuje, że Kramek usłyszy co najmniej dwa zarzuty: oświadczenia nieprawdy oraz prania brudnych pieniędzy. Te miały być niemałe, bo wg ustaleń prokuratury w Lublinie, która zatrzymanie zleciła, chodzi aż o 5,3 miliona złotych. By zasiliły konto fundacji Kramek miał fałszować dokumentacje, a same pieniądze pochodzić miały z wątpliwych źródeł z rajów podatkowych.

 

Rzecznik koordynatora ds. służb Specjalnych Stanisław Żaryn poinformował już media o tle działalności Kramka. Cytowany m. in. przez Niezależną oznajmił: „Śledczy ustalili, iż FOD była w większości zasilana środkami finansowymi z należącej do Bartosza K. spółki SILK ROAD BIURO ANALIZ I INFORMACJI. Zatrzymany w fundacji pełnił funkcję prokurenta i członka rady a w spółce – prezesa. Funkcjonariusze ustalili, że niemal wszystkie wpływy na kontach spółki Silk Road pochodziły od fikcyjnych podmiotów zarejestrowanych w rajach podatkowych oraz od firm powiązanych kapitałowo lub osobowo z Bartoszem K. Pozory legalności funkcjonowania tych podmiotów zapewniały świadczone sporadycznie usługi.”

 

Ze strony opozycji totalnej już słychać głosy o politycznym wymiarze sprawy. Tu rodzi się pytanie czy zapoznali się z informacjami zgromadzonymi przez prokuraturę czy wypierają fakty – podobnie jak w sprawie Sławomira Nowaka – na rzecz bieżącej walki politycznej?

 

Przypomnijmy: Bartosz Kramek opublikował w 2017 roku niebezpieczny wpis: „Niech państwo stanie” w którym opisywał drogę przeprowadzenia w Polsce zamachu stanu. Pod pozorem walki o praworządność nawoływał do nielegalnych działań, które miały docelowo sparaliżować funkcjonowanie Państwa Polskiego.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze