30.1 C
Warszawa
niedziela, 20 czerwca, 2021

Młody Polak wywalczył prawdę we Francji! Podręcznik mówił o udziale Polaków w Holokauście [WIDEO]

Zobacz koniecznie

17-letni Polak mieszkający we Francji osiągnął godny najwyższego uznania sukces. Jakub Vaugon wywalczył przeprosiny i sprostowanie fałszywej informacji wydawcy francuskiego podręcznika o rzekomym udziale Polaków w ludobójstwie w Treblince. 

 

Jakub mieszka w Paryżu i pochodzi z polsko-francuskiej rodziny. Już w wieku 14 lat zaprotestował na lekcji historii wobec informacji o udziale Polaków w mordzie Żydów w Treblince. Taką “wiedzę” przekazywał francuski podręcznik, z którego uczył się Kuba i jego rówieśnicy.

 

Mimo młodego wieku oraz braku zainteresowania szkoły, młody chłopak podjął wraz z rodzicami walkę o sprostowanie tej nieprawdziwej informacji. Jak informuje Muzeum Powstania Warszawskiego za pośrednictwem swojego Facebooka: “Mimo braku przychylności ze strony szkoły Jakub, przy wsparciu rodziców, wywalczył sprostowanie i przeprosiny od wydawcy publikacji, w której znalazły się nieprawdziwe informacje.” 

 

Dziś 17-letni już Jakub Vaugon może pochwalić się sukcesem i usunięciem z podręczników przekłamania oczerniającego naród Polski. Sprawa trwała od 2017 roku. Postawa młodego Polaka to wzór patriotyzmu i dbania o dobry wizerunek kraju w świecie.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze