23.1 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

PRZYSZŁOŚĆ PAULO SOUSY ZAGROŻONA? PREZES PZPN WYRAZIŁ SIĘ JASNO!

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.

Portugalski trener Paulo Sousa został zatrudniony, aby wnieść reprezentację Polski na wyższy poziom gry w piłkę nożną. Statystyki przemawiają natomiast na jego niekorzyść. W 6 meczach z Biało-Czerwonymi odniósł tylko 1 zwycięstwo, a 2 razy musiał uznać wyższość przeciwnika. Dość powiedzieć, że Euro 2020 rozpoczęło się ledwo kilka dni temu, a my już jesteśmy jedną nogą poza turniejem. Co dalej z karierą selekcjonerską Paulo Sousy? Głos zabrał Prezes PZPN Zbigniew Boniek. 

W poniedziałkowym meczu otwarcia wielu Polaków naprawdę wierzyło w sukces polskiej reprezentacji w tegorocznym Euro 2020. W losowaniu grup przydzielono nam jedne ze słabszych reprezentacji. „Minimalnym celem jest wyjście z grupy” – zapewniał przed imprezą świeżo upieczony selekcjoner Paulo Sousa. Polscy piłkarze z kolei mówili o tym, że to najlepsze zgrupowanie, w jakim kiedykolwiek brali udział. Wielu ekspertów wyczekiwało, aż w końcu posadę selekcjonera Polski obejmie jakiś obcokrajowiec i wprowadzi do naszej piłki powiew świeżości. Wszelkie wieści, jakie płynęły z kadry, były zawsze optymistyczne. Jako kibice mieliśmy więc racjonalne powody do tego, aby rzeczywiście uwierzyć, że tym razem jesteśmy gotowi do walki o wyższe cele. Rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała nasze oczekiwania.

Polacy w poniedziałkowym meczu otwarcia zmierzyli się z jedną z najsłabszych drużyn na Euro – Słowacją. Pesymistycznym scenariuszem miał być remis, tymczasem Polska przegrała 2:1 po bardzo słabym występie. Nawet powyższy wpis prezesa PZPN emanuje rozczarowaniem, a Zbigniew Boniek znany jest raczej z optymistycznej postawy wobec naszej kadry. Póki co działania trenera Sousy nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Jaka zatem przyszłość czeka Paulo Sousę? Co dalej z polską reprezentacją? 

Wobec rozczarowujących wyników, tylko kwestią czasu było to, aż któryś z dziennikarzy zada prezesowi PZPN to pytanie. Czy Zbigniew Boniek widzi jeszcze szanse na dalszą współpracę z Paulo Sousą? Na to pytanie stanowczo odpowiedział dziś na konferencji prasowej Zbigniew Boniek, który wydał następujące oświadczenie:

Czy wyjdziemy z grupy, czy nie wyjdziemy z grupy, Paulo Sousa… Ja go na pewno nie zwolnię.

Prezes PZPN chce dać jeszcze szanse nowemu selekcjonerowi. Chciałby, aby Paulo Sousa miał więcej czasu na popracowanie z kadrą i poprowadził Polskę w mistrzostwach świata w Dubaju, które odbędą się już w 2022 roku.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze