25.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

SZOKUJĄCE słowa WHO nt. kolejnej mutacji!

Zobacz koniecznie

Od jakiegoś czasu cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Ostatnio pojawiły się szokujące słowa WHO nt. kolejnej mutacji! Przeczytaj koniecznie!

Koronawirus na świecie pojawił się po raz pierwszy ponad rok temu w mieście Wuhan w Chinach. Od tego czasu zdążył rozprzestrzenić się w każdym miejscu na świecie. Od tego czasu coraz więcej osób wypowiada się na temat COVID-19. Co jakiś czas również WHO (Światowa Organizacja Zdrowia). Przeczytaj koniecznie co tym razem powiedzieli!

Szokujące słowa WHO nt. kolejnej mutacji 

Niedawno WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) wypowiedziała się na temat nowej mutacji Delta. Zaapelowała m.in do osób, które się już zaszczepiły, aby mimo przyjęcia szczepionek wciąż nosiły maseczki oraz stosowały trzymanie odpowiedniego dystansu.

Ludzie nie mogą czuć się bezpiecznie tylko dlatego, że otrzymali dwie dawki. Wciąż muszą się chronić

-powiedziała dr Mariangela Simao, zastępca dyrektora generalnego WHO ds. leków. Na ten temat wypowiedziała się podczas konferencji w Genewie.

Takiego samego zdania jest również inny członek WHO, który stwierdził, że wciąż trzeba zachować ostrożność. Według danych z Izraela większość osób zarażonych mutacją Delta było szczepionych, szczepionką Pfizer.

Oczywiście można pozwolić sobie na poluzowanie niektórych środków bezpieczeństwa i trzeba pamiętać, że sytuacja różni się w zależności od kraju, ale nadal trzeba zachować bardzo dużą ostrożność

-powiedział  dr Bruce Aylward z WHO również podczas konferencji prasowej.

Przypomnijmy, że niedawno WHO ogłosiła, że mutacja Delta staje się powoli dominującym wariantem koronawirusa na świecie.

To jednak nie wszystko. Eksperci twierdzą, że „może być dużo bardziej zabójcza, ponieważ łatwiej przekazuje się od człowieka do człowieka.”

Jak się okazuje również objawy wariantu Delta są zupełnie inne niż te wcześniejsze. Mogą być bowiem mylone z przeziębieniem. Najczęstsze objawy to: ból głowy, ból gardła, kaszel. Niestety wariant Delta przypomina zwykle przeziębienie niż COVID-19, przez co ludzie często na początku bagatelizują jego objawy.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE słowa eksperta o COVID-19! Mowa o czwartej fali

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Co sądzicie na temat nowego wariantu CIVID-19?

ZOBACZ TAKŻE: Jak szybkie będą polskie koleje? Marcin Horała wyjawił szczegóły

 

Zobacz więcej

2 KOMENTARZE

  1. Ostatnio lekarz na wizycie domowej powiedział bratu że bez sensu jest robić test na covid osobie z zapaleniem płuc bo zawsze wychodzi covid a przecież zapalenie płuc łatwo rozpoznać…. Przy stanach zapalnych wychodzi covid więc żadnego testu na covid nie zrobią choremu…..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze