17.7 C
Warszawa
czwartek, 20 czerwca, 2024

ZMIANY: Składkę zdrowotną będzie opłacał ZUS!

Zobacz koniecznie

Dziś na konferencji prasowej w Olsztynie wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek oznajmiła, iż rząd konsultuje wielkie zmiany z urzędami pracy i hufcami pracy.

Nadchodzą wielkie zmiany!

„Jesteśmy za tym, by składkę zdrowotną przenieść do ZUS, jesteśmy już w tej sprawie po rozmowach z prezes Zakładu” – opowiadała wiceminister Iwona Michałek.

„Pandemia bardzo zmieniła rynek pracy i w związku z tym trzeba zmienić wiele” – wyjawiła Michałek. Oznajmiła, iż w trakcie konsultacji omawiana jest między innymi kwestia przeniesienia składki zdrowotnej z urzędów pracy do ZUS.

„Chcemy oddzielić kwestię składki zdrowotnej od rejestracji bezrobotnego. Chcemy, żeby to było niezależne. Bo obecnie ponad 50 proc. osób bezrobotnych wcale nie szuka pracy, ale przychodzi do urzędów pracy, żeby mieć składkę zdrowotną. Jesteśmy za tym, by składkę zdrowotną przenieść do ZUS, jesteśmy już w tej sprawie po rozmowach z prezes ZUS” – kontynuowała Michałek.

Cyfryzacja Urzędów Pracy

Jedną ze zmian konsultowanych obecnie przez resort rozwoju, pracy i technologii jest przekształcenie dotychczasowych urzędów pracy w centra wspierania zatrudnienia. Zostaną one scyfryzowane i skupione tak, by wspierać bezrobotnych oraz osoby, które zamierzają zmienić branżę. Dzięki tym działaniom pracownicy „pośredniaków” mają być bardziej skuteczni.

Zostaną również ujednolicone systemy informatyczne, które służą do monitorowania i obsługi rynku pracy. Resort ustala też kwestie zatrudniania cudzoziemców oraz zmiany w działalności hufców pracy.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze