6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Znany senator w ogniu pytań od młodzieży! Zazdrości tytułu Kaczyńskiemu?

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
Znany z afery podsłuchowej senator Krzysztof Kwiatkowski wziął udział w miniony piątek w programie organizowanym przez mypolitics „młodzi vs politycy”. Podczas nieco ponad półgodzinnej rozmowy, senator odpowiedział na pytania każdego z czterech przedstawicieli organizacji młodzieżowych oraz prowadzącego. Pytający odnosili się tak do jego decyzji współczesnych, jak i do przeszłości. 

Już na samym wstępie programu dawny polityk Platformy Obywatelskiej wywołał niemałe poruszenie, ponieważ wykonał ukłon w stronę Prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Swoje przywitanie, po przedstawieniu przez prowadzącego, rozpoczął od słów „Dziękuję, jak powiedziałem, z tych wszystkich tytułów w Polsce najdumniej brzmi Prezes, więc do tego też w sposób szczególny okresu w swoim życiu nawiązuje”. Pomimo takiej deklaracji, uczestnicy pozostali jednak przy tytułowaniu go obecną funkcją, jaką pełni.

Uczestnicy programu zadali senatorowi kilka ciekawych pytań. Główny gość programu odpowiedział jednak na początku na pytania prowadzącego, między innymi o wybór nowego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Senator Kwiatkowski współpracował z Lidią Staroń w ramach Koła Senatorów Niezależnych i miał okazję ją lepiej poznać w ciągu ostatnich 2 lat współpracy. Mimo to, pytany o swoją decyzję w sprawie zatwierdzenia RPO przez senat, powiedział, że dla niego bardziej kluczowe były odpowiedzi na kilka pytań zadanych przez senatorów. To między innymi przez jego głos, w Polsce w ciągu dalszym mamy wakat na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich.

Senator zapomniał o przeszłości?

Pytany o sytuację w Najwyższej Izbie Kontroli, Krzysztof Kwiatkowski wydawał się zapomnieć o swych dawnych słowach. Mówił o pełnym profesjonalizmie i braku zarzutów wobec tej instytucji. Nie umknęło uwadze jednemu z uczestników dyskusji, że lata temu ta sama osoba wypowiadała się o NIK w sposób następujący.

Dobrze, że nikt się temu w szczegółach nie przygląda

Są to słowa Senatora Kwiatkowskiego, który niedługo później objął kontrolę nad wspomnianą instytucją. Zapytany o to senator próbował wybrnąć z tematu mówiąc, że słowa te wypowiedział zanim objął urząd Prezesa NIK. Zagwarantował, że jego zdanie od tego czasu zmieniło się diametralnie.

Inny uczestnik zapytał Łódzkiego Senatora o jego działalność dla regionu, przypominając jego hasło wyborcze „Łódź w centrum uwagi”. „W Łodzi mamy naprawdę wielu aktywnych polityków, jednak nie mogę zaliczyć do tego grona Pana Senatora” – skwitował młodzieżowy uczestnik programu. Jak zaznaczył na początku, sprawa ta dla niego jest szczególnie ważna – sam jest mieszkańcem tego regionu i obserwuje lokalną politykę.

Senator opowiedział trochę o swoich inicjatywach i odbił zarzuty mówiąc, że działalnością, którą musi poprawić, jest tylko ta internetowa. Pochwalił się również, że lokalna gazeta umieściła go wysoko w rankingu aktywnych polityków województwa Łódzkiego.

Całość programu obejrzeć można na kanale mypolitics na youtube. W debacie wzięli udział członkowie następujących organizacji młodzieżowych: Klub Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski”, Młodzi Razem, Ostra Zieleń oraz Federacja Młodych Socjaldemokratów.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze