-2.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

44 stopnie! Nad Europę naciąga fala UPAŁÓW

Zobacz koniecznie

Fala upałów nadciąga nad Europę. W nadchodzący czwartek temperatura w Grecji sięgnie nawet 43 stopni Celsjusza.

Władze Grecji szykują się na ekstremalne upały. Podobny problem czeka również Włochów – jak wynika z prognoz nadchodzący weekend będzie najcieplejszym w tym roku.

Bardzo wysoka temperatura uderzy w Europę już na przełomie lipca i sierpnia. Na upał szykują się także obywatele Macedonii i Bułgarii. W Sofii rozdawano butelki z wodą a także zaczęto prowadzić nawadnianie parków i ogrodów miejskich.

Zbliżone działania podejmuje Grecja. W Atenach od początku tygodnia działają specjalne, klimatyzowane publiczne przestrzenie. Władze proszą mieszka coś, aby ci pozostawali w domach i unikali ekspozycji na promienie słoneczne.

W stolicy Grecji powołano nawet specjalnego urzędnika ds. upałów – Eleni Myriwili.– Od lat mówimy o globalnym ociepleniu, a nigdy specjalnie nie zajmowano się tematem upałów – powiedziała Eleni Myriwili.

Włochy czekają na najcieplejszy weekend tego lata

W nadchodzący weekend we Włoszech temperatura ma sięgnąć nawet 44-45 stopni Celsjusza. Według meteorologów będzie to największa fala upałów z jaką zmierzą się Włosi tego lata.

Poza upałami można spodziewać się gwałtownych zjawisk atmosferycznych, zwłaszcza na północy Włoch. Wystąpią one w Piemoncie, Lombardii, Wenecji Euganejskiej i Friuli-Wenecji Julijskiej. Najwyższe temperatury są z kolei spodziewane na Sycylii.

W innych miejscach – np. Emilia- Romania, Lacjum, Toskania czy Umbria – spodziewana temperatura sięgnie od 36 do 40 stopni Celsjusza.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze