Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach w Tokio! WIDEO

Zobacz koniecznie

Polska czwórka podwójna kobiet zdobyła pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach w Tokio! Reprezentantki naszego kraju wpłynęły na metę jako drugie.

Finałowy wyścig czwórki podwójnej kobiet na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 mocno rozpoczęły Chinki, które szybko pokazały, że są faworytkami do złota. Nasza reprezentacja w składzie Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann zaczęły spokojnie, będąc w połowie zmagań na czwartym miejscu.

Druga część dystansu stanęła pod znakiem słabnących Niemek, co szybko wykorzystały reprezentantki naszego kraju. Polki finiszowały bardzo mocno i udało im się obronić przed atakiem Australijek, tym samym zdobywając srebrny medal.

Tym samym nasza osada czwórki podwójnej kobiet zdobyła pierwszy medal igrzysk olimpijskich Tokio 2020 dla Polski.