-2.2 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

„Jurasz ZAORANY przez Bartosiaka”. Dziennikarz obawia się debaty?

Zobacz koniecznie

Jacek Bartosiak błyskawicznie odpowiedział na krytyczne słowa Witolda Jurasza, które padły pod jego adresem w tekście opublikowanym na Onecie.

Jak wskazuje wielu obserwatorów Witold Jurasz porusza tematy nie tylko gospodarcze. Chętnie krytykuje on środowiska prawicowe i ostatnio coraz częściej decydował się na słowa krytyki pod adresem badaczy zajmujących się geopolityką.

W tekście, który możemy przeczytać na łamach Onetu, Jurasz ocenił politykę zagraniczną rządu PiS. Jego zdaniem obóz rządzący dokonał „zwrotu ku Moskwie”. -Jarosław Kaczyński idąc na zwarcie ze Stanami Zjednoczonymi nie tylko zdradza tzw. dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego, ale zaczyna wprost szkodzić polskiej racji stanu – pisze Jurasz.

Jurasz w swoim tekście skrytykował także adwokata Jacka Bartosiaka. „Jacek Bartosiak to adwokat bez cienia doświadczenia w polityce międzynarodowej, ale zarazem guru fanów geopolityki” – napisał Jurasz. Jak dodał adwokat rzekomo „redukuje świat do mapy” i podważa sens istnienia Sojuszu Północnoatlantyckiego.

„Bartosiak ZAORAŁ Jurasza”. Komentatorzy oceniają sytuację

Adwokat Jacek Bartosiak odpowiedział na tę krytykę. „Twoje przemyślenia (…) nie są oparte na wiedzy na ten temat, ani tym bardziej na znajomości tego, co robimy w S&F”. „To byłoby jeszcze zrozumiałe, bo jak widać z Twojej publicystyki, nie lubisz czytać szerszych tekstów, książek i analiz; za to jest widać dużo kawiarnianych rozmów, sympatii, odczuć, „relacji miedzy”, opinii o” i geografii personalnej – tak szkodliwych dla Polski” – zaznacza Bartosiak.

„Dużo gorsze jest natomiast to, że masz po prostu braki w formacji intelektualnej by wypowiadać się na takie tematy i to widać niestety w tekście” – dodał adwokat i zaprosił Jurasza do debaty. Ten nie ma jednak zamiaru a być może odwagi by zmierzyć się w dyskusji na argumenty w otwartej debacie.

„Ton twojego postu wyklucza nie tylko debatę, ale nawet spotkanie przy kawie. Ceniłem sobie naszą, w pewnym momencie nawet prywatną, znajomość, ale od pewnego czasu zauważam, że uwierzyłeś w to, że możesz wszystkich wkoło traktować jak idiotów” – napisał Jurasz w mediach społecznościowych.

Jurasz boi się debaty? Internauci nie pozostawiają złudzeń

-Bartosiak zaorał Jurasza. Gość ewidentnie boi się porozmawiać na argumenty w otwartej debacie. Jedyne, co potrafi to nieudolnie podejmować się krytyki zza monitora – mówi nam jeden z czytelników.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze