11.7 C
Warszawa
sobota, 18 września, 2021
Reklama

Kiedy trzecia dawka w Polsce? Jest oficjalne stanowisko

Zobacz koniecznie

Kiedy podanie trzeciej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 w Polsce? Są oficjalne informacje.

Temat trzeciej dawki przeciwko COVID-19 nadal powraca. Wszystko przez coraz mocniejsze rozprzestrzenianie się odmiany Delta. Izrael już od sierpnia planuje szczepić trzecią dawką osoby po 60. roku życia. Podobne rozwiązanie zamierza wprowadzić Hiszpania.

”Delta” jest szybsza i skuteczniej dotyka osoby szczególnie narażone na zachorowanie. Według danych WHO wariant Delta jest już obecny w 124 państwach. W najbliższym miesiącu ma on dominować na całej planecie. Informacje te mocno niepokoją rządy kolejnych państw.

Kiedy trzecia dawka w Polsce? Jest oficjalne stanowisko 

Co na temat podania trzeciej dawki w Polsce mówi resort zdrowia? Czy jej przyjęcie będzie konieczne? O sprawę zapytano 22 lipca ministra zdrowia podczas konferencji prasowej. Adam Niedzielski odpowiedział wówczas, że nie przewiduje on takiej sytuacji.

Wcześniej do sprawy odniósł się Wojciech Andrusiewicz – ręcznik resortu zdrowia. Odpowiadając na pytanie zadane na antenie RMF FM odpowiedział jednoznacznie. – Na dziś nie ma badań, nie ma o czym mówić. W jego opinii “na dziś jest więcej pijaru w tym obszarze”.

Zdanie polskich władz jest tożsame ze stanowiskiem Europejskiej Agencji Leków. Jak podaje EMA, aktualnie za wcześnie jest by podejmować decyzje, czy będzie wymagane przyjęcie więcej niż dwóch dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Nie wykazano jeszcze, czy trzecia dawka rzeczywiście podnosi skuteczność a jeśli tak, to jakie grupy jej potrzebują.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze