8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Miły gest Ministra Grzegorza Pudy. Zdradził co otrzymał od podopiecznych Domu Pomocy Społecznej [FOTO]

Zobacz koniecznie

Pod koniec czerwca br. odbyła się Pierwsza Pielgrzymka Rodzin Rolników do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie. Uczestniczył w niej Minister Grzegorz Puda, który zdradził, jak podopieczni jednego z Domu Pomocy Społecznej zareagowali na jego dobroczynny gest. 

 

„W trakcie Pielgrzymki Rodzin Rolników do Strachociny miałem zaszczyt poznać ludzi, którzy przez całe swoje życie pracują dla innych, słabszych i bezbronnych. Chylę czoła przed ich poświęceniem. Cieszę się, że choć w tak skromny, symboliczny sposób jakim było podarowanie pluszowych zwierząt mogłem sprawić radość podopiecznym Siostry Janiny.” – napisał na swoim Facebooku Minister rolnictwa Grzegorz Puda.

 

W ten sposób polityk opisuje uczestniczące w pątniczym wydarzeniu dziewczęta z DPSu. Minister przekazując im prezenty otrzymał w zamian miłą laurkę, która bez wątpienia jest wyrazem szczerych intencji dzieci. W poniedziałek opublikował zdjęcie nadesłanej kartki i swój komentarz cytowany powyżej. „Dziękuję za piękną laurkę i pozdrawiam serdecznie całą społeczność z Domu Pomocy Społecznej w Kietrzu.” – napisał Puda.

 

28 czerwca z inicjatywy ministra rolnictwa odbyła się Pierwsza Pielgrzymka Rodzin Rolników. Strachocin to miejsce nieprzypadkowe. Urodził się tu Święty, którego trzy dotychczasowe objawienia zawsze dotyczyły Ojczyzny. Ostanie z nich miało miejsce właśnie w Strachocinie w 1987 roku, gdzie św. Andrzej Bobola objawił się ks. Prałatowi Józefowi Niżnikowi. Jan Paweł II ustanowił Świętego Andrzeja Bobolę patronem Polski w 2002 roku.

 

Pielgrzymka licznie zgromadziła rodziny rolnicze i przebiegła w dobrej atmosferze. Była także okazją do zapowiedzi wielu nowych programów dla rolnictwa, m. in. zawarte w Polskim Ładzie. O jednym z nich pisaliśmy ostatnio na łamach portalu tutaj.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze