8 C
Warszawa
sobota, 18 września, 2021
Reklama

Młodzi wydali raport końcowy Akademii Samorządu 2020.

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.

Akademia Samorządu 2020, projekt, o którym pisaliśmy już kilka razy, ma dziś swój finał. Młodzi, którzy pracowali nad raportem końcowym projektu, w dniu dzisiejszym go opublikowali. To 35-stronnicowy dokument, w którym znajduje się wiele cennych informacji.

W wakacje minionego roku rozpoczęła się I edycja projektu Fundacji Centrum Im. Władysława Grabskiego – “Akademia Samorządu 2020”. Spośród wielu chętnych wyłoniono 68 uczestników z całej Polski, którzy w cyklu 6 zjazdów w Warszawie opracowali raport końcowy. Jest to dokument, która ma posłużyć młodym i decydentom za instrukcję we wzajemnej komunikacji. Ponadto, młodzi mieli okazję do rozwoju społeczno-politycznego pod okiem wielu cenionych ekspertów, m.in. Minister Adam Andruszkiewicz, Piotr Patkowski, Bartłomiej Orzeł oraz wielu innych.

Choć przygoda z tym projektem zakończyła się dla wielu osób, to nie oznacza to końca samej idei. W tym roku wystartowała druga edycja projektu – Akademia Samorządu 2021, która jest już w połowie swojego harmonogramu.

Co możemy wyczytać z raportu? 

Najlepiej oczywiście samemu przekonać się o wartości dokumentu, w który młodzi włożyli tyle pracy. Dokument szczególnie zainteresować powinien młodych działaczy społecznych oraz decydentów różnych szczebli. Sam raport końcowy został podzielony na następujące działy:

  • Autorzy
  • O projekcie
  • Q&A dla młodych
  • Q&A dla decydentów
  • Ciekawostki statystyczne
  • Wizja skutecznego dialogu młodych ludzi z decydentami
  • Studium przypadku
  • zakończenie

Całość ma 35 stron – można zatem zapoznać się z nim w jeden wieczór. Stanowi on cenną wskazówkę, do tego jak zacząć działalność społeczną i jak się w tym zakresie rozwijać. Decydenci natomiast – tak w samorządzie, jak i rządzie – dowiedzą się wiele o tajnikach komunikacji z młodymi. Poza suchą treścią i twardymi danymi, w raporcie zobaczymy również fotorelację z całego projektu.

Zachęcamy do zapoznania się z projektem końcowym!
Możecie przeczytać go pod tym linkiem. 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze