17.4 C
Warszawa
piątek, 17 maja, 2024

Nasza Klasa znika z sieci na zawsze. Kończy się pewna era.

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.

W Polsce przez pewien czas wiodła prym wśród portali społecznościowych. Obok „Gadu-Gadu” – była jednym z najbardziej udanych polskich projektów usługowych tamtych lat. W 2010 roku korzystało z niej ponad 14 milionów użytkowników – dziś odchodzi w niepamięć. 

Portal Nasza Klasa, bo o tym ciągle mowa, z dniem 27 lipca kończy swoją działalność. Przewinęło się przez niego kilka pokoleń, a wielu użytkowników internetu korzystało najpierw z niego, zanim w ogóle poznali Facebooka.

Ten projekt o ogromnym potencjale przespał jednak czas zmian i innowacji, a co za tym idzie – oddał prym innym portalom. Walkowerem. Dołączył zatem do grona klasyków, które przez brak zmian utraciły swoją pozycję na rynku. Podobne historie miały inne globalne marki, w tym wszystkim znana Nokia. Choć Norweskie telefony nie zniknęły jeszcze z rynku, to ich dawna potęga przeminęła z wiatrem i mało kto ją wspomina.

Dzień 27 lipca zostanie zapamiętany jako ostatni dzień w historii tego wyjątkowego serwisu. Producent zapowiedział ten dzień z dwumiesięcznym wyprzedzeniem – wydał ogłoszenie 26 maja. Od tego momentu zawieszono również możliwość zakładania nowych kont na serwisie. Prawdą jest jednak to, że już wtedy mało kto z „Naszej Klasy” korzystał. Świeciła pustkami i jedną z jej niewielu funkcji pozostało gromadzenie gier. Gier, w których notabene większość z nas zapewne spędziła parę ładnych chwil.

A wy – co będziecie najbardziej wspominać w związku z likwidacją tego portalu? Napiszcie w komentarzu.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze