16.6 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Nowa funkcja Mateusza Morawieckiego! Premier wygrał w tajnym głosowaniu

Zobacz koniecznie

Za nami kongres wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Bez zaskoczenia prezesem na kolejną kadencję został wybrany Jarosław Kaczyński, jednak to głosowania na wiceprzewodniczących partii wzbudziło więcej emocji. Wygrał je właśnie Mateusz Morawiecki.

 

Tym samym Premier będzie także piastował funkcję wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości wraz z paroma innymi politykami. To Joachim Brudziński, Beata Szydło, Mariusz Kamiński i Antoni Macierewicz. Mateusz Morawiecki otrzymał jednak najwięcej głosów wśród wszystkich kandydatów na to stanowisko, bo aż 280. Głosowanie obyło się w formule tajnej. Jego wyniki zostały ujawnione w niedzielę popołudniu.

 

„Premier @MorawieckiM dołącza do grona wiceprezesów @pisorgpl. Kierownictwo naszej formacji zostało solidnie wzmocnione! Gratulacje dla wszystkich wybranych” – napisał na swoim Twitterze Michał Dworczyk. W stronę Morawieckiego kierowanych jest coraz więcej słów uznania. 

 

„Premier Mateusz Morawiecki decyzją Rady Politycznej, został wybrany w tajnym głosowaniu wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości! Gratulujemy i powodzenia Panie Premierze” – czytamy na profilu największej społeczności fanów premiera na portalu Facebook.

 

 

Tym samym Mateusz Morawiecki umacnia swoją pozycję wewnątrz obozu rządzącego, wchodząc na najwyższe, poza funkcją prezesa, stanowisko w Prawie i Sprawiedliwości. Zdaniem wielu komentatorów nieprzypadkowa jest także nominacją – zaproponował ją sam Jarosław Kaczyński. To może być zapowiedzią przyszłego przekazania dowodzenia nad partią właśnie dla obecnego Premiera.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze