14.8 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

PiS realizuje Polski Ład. Minister Puda ogłosił ważny program dla rolników

Zobacz koniecznie

„Więcej ziemi dla rolników” to centralny system informatyczny katalogujący zasób państwowej ziemi. Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa podjęta w MRiRW.” – czytamy na stronie ministerstwa rolnictwa. Tym samym Minister Grzegorz Puda ogłosił przystąpienie ro realizacji kolejnego postulatu Polskiego Ładu. 

 

To ważny dla rolników postulat całego programu Polski Ład, który zakłada utworzenie bazy katalogowej ze zbiorem wszystkich ziem na sprzedaż z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Tym samym rolnicy uzyskają wygodny dostęp i ułatwiony proces zakupu nowych gruntów.

 

„Dotrzymujemy słowa. Po raz pierwszy każdy rolnik będzie mógł zobaczyć pełną bazę i uzyskać wiedzę, gdzie są wolne grunty Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa” – ogłosił w bieżącym tygodniu Minister Puda.

 

Program dotyczy zatem nieruchomości KOWR-u (Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa), których liczbę szacuje się nawet na 1.4 miliona. Jak zatem widać realizacja planu Więcej ziemi dla rolników może przyczynić się do znacznego i szybszego zwiększenia ziemnego stanu posiadania polskich rolników.

 

Cała baza ma docelowo być dostępna na platformach KOWR i eRolnik, należących do grupy państwowych portali. Co więcej, program zakłada również stworzenie wizualizacji i podglądów znajdujących się tam nieruchomości.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze