10.2 C
Warszawa
sobota, 18 września, 2021
Reklama

PKO BP wykupi TVN? „Mogą to szybko przeprowadzić”

Zobacz koniecznie

Zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji mają zostać przegłosowane przez Sejm już 11 sierpnia. Co dalej z TVN24?

Poprawki posłów PiS do ustawy medialnej doprecyzowują regulacje, które istniały – w przepisach był już zapis mówiący o udziale 49 proc. podmiotów zagranicznych. W wielu innych krajach zapisy w podobnych ustawach są znacznie surowsze. Często pozwalają legalnie nadawać tylko wtedy, kiedy własności pozaeuropejskiej jest 10-20 a maksymalnie 30 proc.

PKO BP wykupi TVN? Spekulacji nie ma końca

Jak donosi Onet, zainteresowany zakupem TVN miałby być Polski Fundusz Rozwoju albo PKO BP. Według anonimowego informatora Onetu „mogą to szybko przeprowadzić”. Jednak Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła poprawkę, która zakazuje wykupu mediów przez spółki Skarbu Państwa.

Jeśli zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji zostaną przegłosowane, to pozostanie już tylko złożenie podpisu przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wobec tego sprawa, którą potocznie niektóre media nazywają „LEX TVN”, rozstrzygnie się na przełomie września i października.

Zmiana przepisów uniemożliwiłaby kontrolowanie przez pozaeuropejski kapitał mediów w Polsce. Jest to powszechna praktyka w wielu krajach UE a proponowane zmiany są bardzo liberalne, zestawiając je z przepisami innych państw wspólnoty. W sytuacji przyjęcia poprawek Koncern Discovery może albo sprzedać TVN europejskiemu podmiotowi, albo skorzystać z innych rozwiązań, o których więcej przeczytasz tutaj.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze