28.5 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Polska wysyła pomoc do Niemiec! Strażacy będą zwalczać skutki powodzi [WIDEO]

Zobacz koniecznie

„W poniedziałek 26 lipca 2021r. do Niemiec wyruszy grupa polskich strażaków, której zadaniem jest transport pomocy humanitarnej zaoferowanej przez Rząd RP, w związku z ostatnimi powodziami u naszych zachodnich sąsiadów”oznajmiła Państwowa Straż Pożarna. 

 

Inicjatywa wsparcia dla Niemiec wyszła od Premiera Mateusza Morawickiego, który zadeklarował ją dla kanclerz Angeli Merkel. „W obliczu groźnych żywiołów bardzo ważna jest europejska solidarność. Obiecałem Kanclerz Angeli Merkel, że Polska pomoże naszym sąsiadom w usuwaniu skutków strasznych powodzi i dotrzymujemy słowa.” – napisał szef rządu na swoich profilach w mediach społecznościowych.

 

Dalej informuje, że z Polski wyjechały do Nadrenii – Północnej Westfalii 164 urządzenia specjalistyczne do osuszania zalanych budynków. Do tego 10-ciu strażaków, którzy wesprą akcję usuwania skutków powodzi. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych opublikowała dziś nagranie z wyjazdu polskiej załogi do Niemiec:

 

 

„To w tej chwili najważniejszy sprzęt potrzebny naszym sąsiadom do uporania się ze skutkami tragicznych powodzi” – stwierdził Mateusz Morawiecki i podziękował wszystkim zaangażowanym w akcję wsparcia zachodnich sąsiadów Polski.

 

Polscy strażacy cieszą się dobrą renomą za granicą, zwłaszcza po wymiernym wsparciu Szwecji w 2018 roku, kiedy kraj nawiedziły dotkliwe pożary. Internet obiegła wówczas fala podziękowań i docenienia profesjonalnych akcji gaszenia pożarów.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze