6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Przypomnieli hipokryzję Tuska. Redaktor zalał się śmiechem [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Stanowisko Platformy Obywatelskiej ws. 500+ to wciąż nierozwikłana zagadka. Opinie liderów partii zmieniały się w zależności od sytuacji wyborczej, a nawet sam Donald Tusk zaświadczał sprzeczne deklaracje. Zbiór różnych opinii PO rozbawił redaktora TVP Info.

 

Na profilu największej społeczności fanów Premiera Mateusza Morawieckiego na Facebooku pojawił się krótki spot, przedstawiający ewoluujące stanowisko partii ws. programu Rodzina 500+. Jak widać w kolejnych latach liderzy PO zmieniali zdanie, przekonując, że ich formacja popiera program i w razie wygranych wyborów zamierza go utrzymać.

 

Wcześniej jednak wielokrotnie zapewniali, że „pieniędzy po prostu nie ma” i 500+ nie jest możliwe do wprowadzenia w najbliższych latach. Jeden z polityków PO stwierdził nawet, że wprowadzone w 2016 roku świadczenie to „droga drugiej Grecji”, co miało oznaczać, że Polskę może czekać nawet bankructwo. Dziś po 5 latach wiemy, że Polska udźwignęła 500+ a finanse publiczne mają się stabilnie.

 

Redaktora TVP Info rozbawiła natomiast deklaracja Donalda Tuska, że rządy Ewy Kopacz miał już gotowy niemal identyczny program do Rodziny 500+, jednak nie zdążył go wprowadzić. To może budzić uśmiech politowania, gdyż w tym samym czasie zarówno Tusk jak i ówczesna premier Kopacz zapewniali, że Polski na 500+ po prostu nie stać.

 

Chociaż dziś liderzy PO z Trzaskowskim, Tuskiem i jeszcze do niedawna Budką na czele zapewniają, że ich partia popiera 500+, wielokrotnie słyszeliśmy również opinię innych polityków tej formacji, że te świadczenie powinno zostać zakończone. Dychotomiczne stanowisko PO zostało streszczone w poniższym wideo:

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze