18.2 C
Warszawa
piątek, 19 lipca, 2024

Są kwoty. Zarabiasz mniej? Dostaniesz podwyżkę

Zobacz koniecznie

Do 147 zł miesięcznie podwyżki – takie zmiany przyniósł Polski Ład. To kwota, jaką ma zyskać miesięcznie etatowy pracownika zarabiający 3500 zł brutto.

Już dziś na stronie Rządowego Centrum Legislacyjnego opublikowano ustawę podatkową, element Polskiego Ładu. Poznajmy jego główne założenia. Pierwsza rzecz to zysk. Ma on dotyczyć każdego, kto zarabia mniej niż 6 tysięcy złotych brutto na etacie. Najmniej zarabiający także zyskają, zarabiając 2 tysiące złotych brutto, zyskamy 70 zł miesięcznie.

Na największe podwyżki mogą liczyć osoby, które zarabiają na etacie od 3000 do 4000 o brutto. Podwyżka w ich przypadku wyniesie ponad 100 zł. Najwyższe podwyżki pensji sięgną niemal 150 złotych miesięcznie.

Z kolei osoby zarabiające od 6 tys. do 13 tys. zł miesięcznie brutto nie odczują zmian. Netto otrzymają identyczne kwoty, jakie dotychczas wpływały na ich konta bankowe. To zmiana, ponieważ wcześniej zakładano granicę podwyższenia podatków na poziomie ok. 11 tys. złotych brutto.

Polski Ład jest program społeczno-gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości, który ma wspierać Polaków w finansowym odbiciu się po pandemii koronawirusa. Plan zakłada m.in. zwiększenie finansowania opieki zdrowotnej o 7 proc. PKB a także szereg ułatwień podatkowych.

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze