18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

70-latek zaszczepił się przeciw COVID-19. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie ten szczegół!

Zobacz koniecznie

Mieszkaniec Serbii zaszczepił się przeciwko chorobie wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 i zachęca swoich rodaków do podjęcia podobnej decyzji. Historia jakich wiele – pomyśli niejeden internauta. Tymczasem okazuje się, że w biografii 70-latka jest „szczegół” czyniący z niego osobę naprawdę nietuzinkową.

Panta Petrović 20 lat temu, a więc na długo przed pandemią SARS-CoV-2, zdecydował się porzucić dotychczasowy i zarazem najpowszechniejszy w jego kraju styl życia i zamieszkać samemu w… górskiej jaskini. Od tego czasu Serb żyje w izolacji na zboczach Starej Płaniny w południowo-wschodniej Serbii, choć zdążają mu się rzadkie kontakty z innymi ludźmi.

O pandemii koronawirusa dowiedział się, gdy w ubiegłym roku odwiedził pobliskie miasto. Teraz – mimo sporadycznych kontaktów społecznych – zdecydował się zaszczepić przeciwko chorobie COVID-19.

Co więcej, apeluje do swoich rodaków o podjęcie odpowiedzialnej decyzji i chronienie siebie oraz innych przed koronawirusem właśnie poprzez przyjęcie szczepionki.

Panta Petrović to zasłużony dla lokalnej społeczności obywatel. Gdy zdecydował się na życie w odosobnieniu postanowił przekazać swoje pieniądze gminie. Dzięki uzyskanym środkom w miasteczku powstały trzy małe mosty nazwane jego imieniem.

Źródło: rmf24.pl

Fot.: fernandozhiminaicela/pixabay.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze