16.2 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Andruszkiewicz apeluje do opozycji: „Natychmiast przeproście i opamiętajcie się!” [WIDEO]

Zobacz koniecznie

 

„Armię musimy szanować. (…) Niezależnie kto będzie Polską rządzić, Ci żołnierze będą nas zawsze bronić” – powiedział Adam Andruszkiewicz na antenie TVP Info. Poseł opublikował skrót swoich wypowiedzi, w których broni dobrego imienia polskich funkcjonariuszy, wobec licznych szykan ze strony opozycji. 

 

„Niezwykle ważny apel do TVN oraz opozycji: Natychmiast przeproście i opamiętajcie się! Nikt, także przedstawiciele opozycji, nie ma prawa wyzywać żołnierzy Wojska Polskiego od „śmieci”, a żaden dziennikarz TVN nie ma prawa kazać im się legitymować i ujawniać swojej tożsamości. Działacie de facto przeciwko bezpieczeństwu Polski i doprowadzicie do tragedii. Natomiast autorytet opozycji W. Frasyniuk, za swoje haniebne słowa będzie tłumaczył się przed prokuratorem!” – napisał Andruszkiewicz na swoim profilu w mediach społecznościowych. Tym samym zaapelował do opozycji o zaprzestanie wykorzystywania sytuacji na granicy z Białorusią do celów propagandowych.

 

Apel ministra odnosi się do ostatnich skandalicznych wypowiedzi i zachowań szerokiej opozycji totalnej. Przed kilkoma dniami w reportażu dla Faktów TVN, reporter prowokował funkcjonariuszy straży granicznej przepychając się z nimi i żądając legitymowania się w świetle kamer. Trudno nie odnieść wrażenia, że to wyjście odbyło się jedynie w celach propagandowych.

 

Oliwy do ograni dolał również uliczny działacz opozycji Władysław Frasyniuk, nazywając funkcjonariuszy strzegących granic na wschodzie „psami”. Jeszcze tego samego dnia minister obrony narodowej skierował zawiadomienie do prokuratury. Jednak najgorszą wypowiedzią „popisała” się – na ten moment – Klaudia Jachira. Posłanka słynąca z ośmieszania wizerunku parlamentarzysty swoimi happeningami, zasugerowała że Polacy mordowali Żydów podczas II wojny światowej i pośrednio doprowadzą do śmierci koczujących na Białorusi imigrantów.

 

Adam Andruszkiewicz od początku trwającego kryzysu granicznego w związku z prowokacjami Aleksandra Łukaszenki, zabiera jasne stanowisko. Nawołuje do opozycji totalnej o opamiętanie i podkreśla jak ważną służbę wykonują funkcjonariusze wojska i straży granicznej. Poniżej wideo:

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze