6.1 C
Warszawa
środa, 17 kwietnia, 2024

Andruszkiewicz wygarnął prawdę posłowi PO: „To wynika z waszych kompleksów” [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Sekretarz Stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz nie dał szans posłowi PO Krzysztofowi Grabczukowi w czwartkowym wydaniu programu publicystycznego Minęła 8 na antenie TVP Info. Skrót wypowiedzi ukazuje, jak politycy Platformy Obywatelskiej stosują podwójne standardy wobec swoich działań. 

 

„Od wczoraj TVN i liderzy opozycji prowadzą obrzydliwą nagonkę na nas, jako na posłów, którzy walczą o polskość mediów. Szczególnie agresywna nagonka spotyka Pawła Kukiza za to, że poparł ustawę PiS.” – napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Adam Andruszkiewicz. W programie poseł przytoczył przykład wulgarnego hejtu, jaki wylał na lidera Kukiz’15 Radosław Sikorski. W programie Moniki Olejnik na antenie TVN nazwał go „szmatą”, co spotkało się z uznaniem prowadzącej. Andruszkiewicz wyraził słuszne oburzenie nazywając to mową nienawiści, na co poseł Grabczuk nie znalazł odpowiedzi.

 

Innym punktem spornym był główny temat ostatnich dni, czyli tzw. „lex TVN”. To nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, która zabezpieczy polski rynek medialny przed obcym kapitałem. Posłowie PO, w tym obecny w programie Krzysztof Grabczuk, przypisują temu chęć „likwidacji” stacji TVN. Andruszkiewicz przypomniał posłowi, że to właśnie Platformy Obywatelska rękami swoich liderów zbiera podpisy pod ustawą o likwidacji TVN Info. To zdaniem wiceministra cyfryzacji jest namacalnym przykładem ograniczania wolności mediów.

 

Sekretarz Stanu w KPRM podkreślił często podnoszony przez niego wątek uległości opozycji totalnej wobec obcych państw. I rzeczywiście – od kilku dni media i politycy PO donoszą o możliwych „karach” ze strony Unii Europejskiej i USA na Polskę. Pada z ich strony nawet nadzieja, że możliwe kroki przeciw Polsce zmuszą PiS do rezygnacji z ustawy wzmacniającej krajowy rynek medialny. „Nie zgodzimy się nigdy na to żeby jakakolwiek ambasada dzwoniąc do nas mówiła jak ma wyglądać polski kształt ustawy. (…) to wynika z pewnym waszych kompleksów” – dosadnie stwierdził Andruszkiewicz. Poniżej wideo:

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze