-0.3 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Atak na biuro PiS – wstrząsające nagranie z Krakowa! „Co będzie następne? Nóż?” [VIDEO]

Zobacz koniecznie

Nieznany sprawca zdewastował w nocy z soboty na niedzielę małopolskie biuro Prawa i Sprawiedliwości. O sprawie poinformował na Twitterze wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki, który do wpisu dołączył nagranie.

Polityk PiS-u w rozmowie z tvp.info podał szczegóły ataku na siedzibę partii przy ulicy Retoryka w Krakowie. Doszło do niego przed północą. Wcześniej nieznany mężczyzna będący sprawcą aktu agresji kręcił się w pobliżu, po czym wyjął z plecaka przedmiot. Napastnik zamalował drzwi oraz ścianę. Kulminacją ataku było demolowanie drzwi w „nienawistnym szale” – podaje Drewnicki przekonując na Twitterze, że „akcja wygląda na zaplanowaną”. Porażka w próbie wejścia do budynku spowodowała ucieczkę agresora.

Portal tvp.info dowiedział się ponadto od krakowskiego radnego, że istnieją inne nagraniami, na których sprawca ataku jest widoczny.

Na miejsce zdarzenia – jeszcze w nocy! – wezwano policję, która prowadzi obecnie czynności. Zabezpieczane są ślady oraz monitoring.

Michał Drewnicki łączy napad z eskalacją negatywnych emocji w polskiej polityce. „Do tego prowadzi szczucie totalnej opozycji, jesteście z siebie dumni? Co będzie następne? Nóż?” – pisze krakowski radny.

Źródło: tvp.info / Twitter

Fot.: twitter.com/MichalDrewnicki

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze