12.1 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Będzie nowy „Potop”? Powstaje nowy polski film historyczny.

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.

„Westerplatte”, „1920 Bitwa Warszawska”, czy „Krzyżacy” to tylko kilka z wielu polskich filmów historycznych. Wydawałoby się, że najlepsze czasy polskiej kinematografii historycznej już za nami, ale w tunelu widnieje światełko. Powstaje film „Diabeł Łańcucki”, który wdroży widzów w historię Polski Szlacheckiej. 

Choć szczególnie lubiane przez polską widownie są filmy z historii nowożytnej, były i udane dzieła z epok wcześniejszych. „Krzyżacy”, „Potop” i „Quo Vadis” to tylko kilka z licznych przykładów. Powyższe powstały na wzór powieści Sienkiewiczowskich. Nie inaczej jest z „Diabłem Łańcuckim” – i on powstaje na bazie książki. Tak jak w pierwszych przykładach – tak i tutaj tytuł ekranizacji pozostaje tożsamy z tytułem dzieła literackiego. Czy niedługo do grona kultowych filmów włączymy i nowopowstającą produkcję Fundacji Króla Jana? Na takie wyroki jeszcze zbyt wcześnie. Jeśli jednak jesteście zainteresowani projektem, możecie obejrzeć jego zwiastun poniżej.

Jeśli spodobał wam się zwiastun, możecie wesprzeć nową produkcję. Wpłacając kilka złotych, dołączycie do ponad 300 osób, które hojnie przyczyniły się do powstania produkcji. W sumie uzbierano już ponad połowę kwoty – całość ma wynosić natomiast 160 tysięcy złotych. Wpłacając 15 000 złotych wygrać można szablę głównych postaci z filmu. Nie trzeba jednak wydawać majątku życia, aby załapać się na jakieś podarki od twórców filmu. Realne prezenty zaczynają się bowiem już od 150 złotych.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze