17.6 C
Warszawa
sobota, 20 lipca, 2024

Braun i „antyszczepionkowcy” wkroczyli do biura prezesa urzędu ds. leków [VIDEO]. Jest zawiadomienie do prokuratury

Zobacz koniecznie

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych poinformował na antenie TVN24 o nieprzyjemnej sytuacji. – Pan poseł Braun wkroczył z grupą dziennikarzy i antyszczepionkowców – relacjonował poniedziałkowe zdarzenie w swoim biurze dr Grzegorz Cessak.

Bez wcześniejszego umówienia się ze mną, powiedzmy pod hasłem „kontrola poselska” pan poseł Braun wkroczył z grupą dziennikarzy i antyszczepionkowców – powiedział w TVN24 dr Grzegorz Cessak. – Wtargnięto do mojego gabinetu na siłę – dodał.

Z jego relacji wynika, że uczestnicy zdarzenia chcieli otrzymać wgląd do badań klinicznych populacji poniżej 12. roku życia. Całe wydarzenia miało jednak więcej cech happeningu niż rzeczywistego zainteresowania się zagadnieniem, gdyż uczestnicy bardziej skupiali się na show transmitowanym przez internet – wynika ze słów prezesa URPLWMiPB.

Cessak przyznał, że już wcześniej miał okazję spotkać się z posłami przeprowadzającymi kontrole, jednak odbywało się to w innej atmosferze. Parlamentarzyści, zarówno wcześniej jak i podczas sytuacji z posłem Braunem, nie otrzymali danych chronionych prawem.

Zdaniem prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych akcje antyszczepionkowców stają się coraz częstsze. Jego zdaniem może wynikać to ze znużenia pandemią. Istotnie w ostatnich dniach doszło w Polsce do kilku incydentów mających na celu zakłócenie Narodowego Programu Szczepień.

W związku z incydentem z udziałem posła Konfederacji Grzegorza Brauna dr Cessak zdecydował się złożyć do prokuratury zawiadomienie w sprawie przekroczenia uprawnień przez parlamentarzystę – podaje Radio Zet.

Sytuację relacjonowała telewizja internetowa wRealu24.

Źródło: TVN24 / Radio Zet

Fot.: Janusz Jaskółka/YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze