18.8 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Brązowy medal Tadeusza Michalika w Tokio! Wideo

Zobacz koniecznie

Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio!

 

 

Tadeusz Michalik, tak jak jego siostra pięć lat temu, zdobył brąz na igrzyskach olimpijskich w zapasach. W walce w kategorii do 97 kg w stylu klasycznym wygrał z węgierskim zawodnikiem Aleksem Gergo Szoke.

Decydująca walka nie trwała długo. Sędziowie dość szybko orzekli pasywność reprezentanta Węgier. Michalik otrzymał punkt a ponadto mógł wykonać akcję w parterze.

Swoją szansę wykorzystał perfekcyjnie, założył przeciwnikowi tzw. „wózek”. Następnie trzykrotnie przeprowadził akcję punktową na Szoke. Węgier mimo usilnych prób wyjścia z opresji musiał uznać wyższość Polaka.

Nasz reprezentant zyskał dziewięciopunktową przewagę, co wiązało się ze zwycięstwem w walce o brąz. Tadeusz Michalik zdobywając medal powtórzył wynik swojej siostry, Moniki, która rywalizację w Rio de Janeiro zakończyła takim samym sukcesem. Wideo z walki Tadeusza Michalika do obejrzenia tutaj

Tadeusz Michalik urodził się 16 lutego 1991 roku. Jego siostrą jest znana również z zapasów, Monika Michalik. Oprócz tego, że jest zapaśnikiem pełni funkcję żołnierza Sił Zbrojnych RP (stopień szeregowy). Sportowiec ma na swoim koncie naprawdę sporo osiągnięć. Pierwszy większy sukces odniósł już w 2014 roku zdobywając 1 miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Zapasach ( styl klasyczny – 80k). Kwalifikacje na Mistrzostwa Olimpijskie zdobył w 2019 roku w Nur-Sułtanie. (styl klasyczny – 97kg), gdzie zajął 5 miejsce.

 

Źródła:

sport.tvp.pl

Wikipedia.org

Foto & Wideo.: streamable.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze