28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Czy czekają nas wcześniejsze wybory? Znamy prognozy Polaków! Odpowiedzi zaskakują

Zobacz koniecznie

Dymisja Jarosława Gowina wpłynęła na krajobraz polskiej polityki. Mimo że kilku polityków jego formacji postanowiło pozostać w Zjednoczonej Prawicy, to ciągle wiele osób zadaje pytania o stabilność większości sejmowej klubu Prawa i Sprawiedliwości. Sondaż SW Research dla rp.pl pokazuje, co o przyszłości parlamentu tej kadencji sądzą Polacy.

Ku zaskoczeniu wielu komentatorów aż 38,5 proc. ankietowanych jest przekonanych, że nowy Sejm i Senat wybierzemy szybciej niż w roku 2023 – na kiedy zaplanowano, zgodnie z porządkiem konstytucyjnym, kolejny wybory. Odmiennego zdania jest natomiast 28,6 proc. Polaków. Aż 32,9 proc. badanych nie ma w tej sprawie zdania.

Porozumienie opuściło rząd Mateusza Morawieckiego 11 sierpnia – po decyzji władz partii reagujących na ogłoszoną przez premiera dymisję Jarosława Gowina. Kilka dni później prezydent RP Andrzej Duda odwołał ze stanowiska dotychczasowego wicepremiera.

Powodem rozejścia się dróg Prawa i Sprawiedliwości oraz kilku polityków, którzy w roku 2019 dostali się do Sejmu z list tej partii w ramach współtworzonego obozu Zjednoczonej Prawicy, było krytykowanie sztandarowego projektu rządu – Polskiego Ładu – przez stronników Jarosława Gowina. Wicepremierowi nie podobały się także zmiany w przepisach medialnych.

Źródło: wpolityce.pl / rp.pl

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze