8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Czy on się słyszy?! Balcerowicz zachęca do stworzenia… internetowego pręgierza dla dziennikarzy

Zobacz koniecznie

Na rynkach wielu polskich miast cały czas można zobaczyć pręgierze – zabytki przeszłości związane z dawnym wymiarem sprawiedliwości i wymierzaniem kar. Nikt jednak nie spodziewał się, że wątek owych kolumn pojawi się w doniesieniach dotyczących lewicowo-liberalnej imprezy.

W Olsztynie trwa Campus Polska – wydarzenie kojarzone z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Jak dotąd prelegenci kilkukrotnie zaskoczyli opinię publiczną. Były premier Donald Tusk obiecał zalegalizować w kraju homoseksualne związki partnerskie w razie przejęcia władzy przez PO, marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki mówił o konieczności zamykania szpitali, niegdysiejsza eurokomisjarz Elżbieta Bieńkowska o odebraniu Polsce unijnych funduszy, a poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras przekonywał o konieczności „piłowania” przywilejów, jakimi rzekomo obdarzeni są w Polsce katolicy.

Jeśli ktoś myślał, że limit wpadek i szokujących wypowiedzi został przez obóz lewicowo-liberalny wyczerpany, to jest w błędzie. Oto bowiem organizatorzy imprezy zaprosili na nią także Leszka Balcerowicza. Ekonomista kojarzony z wprowadzeniem w Polsce wolnorynkowych reform w ramach „terapii szokowej” postanowił odnieść się do rynku, a dokładniej: do znajdujących się na rynkach polskich miast pręgierzy i zasugerował użycie ich w nowej, cyfrowej formie. Owa kara powinna zostać – zdaniem Balcerowicza – zastosowana wobec dziennikarzy nielubianych na postępowych salonach.

Nie ma w internecie jeszcze narastającej listy tych pseudodziennikarzy z imionami, nazwiskami i wizerunkami [brawa widowni]. To jest do zrobienia. Trzeba by zrobić, jak się to zrobi, to musi być narastająco, to trzeba zrobić konkurs: najbardziej haniebne wystąpienia. Znacie ze średniowiecza pręgierz? Zróbcie intertnetowy pręgierz. To jest o wiele łatwiej [brawa widowni] – powiedział na Campusie Trzaskowskiego prof. Leszek Balcerowicz.

Czy przypadkiem ekonomista nie zachęca do stygmatyzacji i wykluczenia pewnej grupy osób?

Źródło: Twitter / tvp.info

Fot.: Bieniecki Piotr, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze