8.9 C
Warszawa
sobota, 23 marca, 2024

Delegaci wybrali nowego prezesa PZPN. Obyło się bez większej niespodzianki

Zobacz koniecznie

Patrząc z perspektywy ostatnich dni delegaci wybrali prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej zgodnie z medialnymi doniesieniami. Porównując jednak środową decyzję członków Związku z prognozami sprzed kilku miesięcy można mówić o pewnej niespodziance.

Do niedawna wielu uważało, że pewnym zastąpienia Zbigniewa Bońka na stanowisku szefa PZPN jest wiceprezes Marek Koźmiński. Od tego czasu nastąpiła jednak ofensywa Cezarego Kuleszy i to właśnie on został w środę wybrany nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, co potwierdziło zakulisowe doniesienia.

Media wskazują, że nowy prezes PZPN na ostatniej prostej przeprowadził ofensywę mającą na celu uzyskanie poparcia ze strony wojewódzkich związków piłki nożnej. Z pewnością jego akcja była bardzo skuteczna, gdyż Cezary Kulesza zdobył aż 92 ze 116 głosów delegatów. Jego rywal – Marek Koźmiński – uzyskał jedynie 23 głosy. Można więc mówić o zdecydowanym zwycięstwie. I to w pierwszej turze!

Kim jest Cezary Kulesza?

Nowy szef PZPN jest współwłaścicielem białostockiej Jagiellonii. Kilka lat temu potentat w branży muzycznej odpowiedzialny m.in. za wylansowanie wielu największych gwiazd disco polo zainwestował w klub, którego następnie został prezesem. Za jego rządów drużyna ze stolicy województwa podlaskiego odniosła największe sukcesy. Oby tak było za jego prezesury z reprezentacją Polski! Dotąd Kulesza w PZPN pełnił funkcję wiceprezesa do spraw piłki zawodowej.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Fot.:Cezary Kulesza, CC0, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze