17.7 C
Warszawa
wtorek, 26 września, 2023

Donald Tusk gościem Campusu Trzaskowskiego. Daje zielone światło na formalne związki homoseksualne!

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
Campus „Polska Przyszłości” Rafała Trzaskowskiego, współfinansowany przez niemiecką fundację Konrada Adenauera, miał dziś swoją inaugurację. Tysiąc uczestników z całej Polski zjechało się do Olsztyna, aby wysłuchać prominentów Platformy Obywatelskiej. Jednym z najważniejszych gości był Donald Tusk, który wypowiedział zaskakującą deklarację. 

Dylemat, czy Platforma Obywatelska wciąż jest partią centrową, można było mieć jeszcze kilka lat temu. Skręt w stronę neoliberalizmu widoczny był już jednak od słabych w wykonaniu PO wyborów parlamentarnych w 2019 roku. Wówczas mówiono, że Platforma stała się partią centro-lewicową lub lewicową. Dzisiejsze słowa Donalda Tuska z Campusu Trzaskowskiego wydają się potwierdzać tę tezę.

Donald Tusk na początku wakacji powrócił do Polski oraz polskiej polityki. Pomijając standardowe procedury wyborcze stał się szefem Platformy Obywatelskiej 3 lipca tego roku. Wielu komentatorów widziało w tym nadzieję na zwrot ze złej ścieżki oraz przywrócenie zdrowego balansu w największej polskiej partii opozycyjnej. Po niemal dwóch miesiącach rządzenia Platformą, Donald Tusk rozwiał jednak wszelkie wątpliwości – powrotu do opcji centrum nie będzie.

Jednym z najbardziej jaskrawych dowodów na to, że szef PO wcale nie chce budować opcji centralnej, jest dzisiejsza jego deklaracja. Jako jeden z głównych gości Campusu „Polska Przyszłości”, w dniu inauguracji projektu, podzielił się z uczestnikami jednoznaczną deklaracją.

„Jeśli będę stał na czele większości parlamentarnej po wyborach, to jedną z pierwszych decyzji będzie decyzja o zgodzie na związki partnerskie.” – powiedział Donald Tusk na konferencji, pokazując, jakie priorytety ma jego ugrupowanie. Wprowadzenie związków partnerskich dla par obu płci jest jednym z podstawowych postulatów ugrupowań lewicowych. Bardziej zagorzali zwolennicy lewicowego nurtu domagają się także zezwolenia parom homoseksualnym na zawieranie małżeństw.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze