29.7 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Duda zapewnia nam największy sukces w dziejach Polski!

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
W ostatnich dniach odnieśliśmy wiele sportowych sukcesów. Trzy złote medale, Trzy srebrne oraz cztery złote, to nasze świeże dorobki na Igrzyskach Olimpijskich. Szczęście dopisuje jednak Polakom nie tylko w Tokio. Jakie szczęście – to czyste umiejętności!!! 

Bo właśnie o umiejętności się tutaj rozchodzi. Szachy to sport, w którym nie potrzeba szczęścia. Siła i kierunek wiatru, mróz, upał – wszystkie te warunki pogodowe nie mają znaczenia. Liczy się tylko logika i umiejętności strategiczne. W tej kategorii nie ma miejsca na łut szczęścia, gdyż gra ta mieści się w ściśle określonych zasadach.

I właśnie w tej dyscyplinie – szachach – reprezentant Polski odniósł historyczny sukces! Jan-Krzysztof Duda, o którym pisaliśmy jużi to kilka razy – zwyciężył w finale Pucharu Świata w szachach! Pokonał dziś Siergieja Karjakina, rosyjskiego arcymistrza szachowego i podniósł trofeum, którego dotychczas nie zdobył nawet sam Magnus Carlsen.

Na swojej drodze pokonał największe osobistości ze świata szachów, w tym obecnego Mistrza Świata, Magnusa Carlsena. To niezwykłe osiągnięcie – Janek wpisuje się tym samym w historię polskich szachów. Nigdy bowiem żaden Polak nie wygrał tego trofeum. Co istotniejsze – dzięki temu sukcesowi, Duda zakwalifikował się do przyszłorocznego turnieju kandydatów!

Jeśli będzie mu na nim szło tak dobrze, jak w tegorocznym Pucharze Świata, w przyszłym roku powinniśmy nazywać Jana-Krzysztofa Dudę „Mistrzem Świata”.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze