28 C
Warszawa
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Elżbieta Bieńkowska: Unia musi nałożyć na Polskę dzienne kary finansowe albo wstrzymywać finansowanie

Zobacz koniecznie

Wicepremier oraz minister infrastruktury i rozwoju w rządzie Donalda Tuska kolejny raz szokuje opinię publiczną. Tym razem na Campusie Polska – imprezie lewicowo-liberalnej opozycji zgromadzonej w Olsztynie z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego – wypowiedziała się o finansowych relacjach Brukseli i Warszawy.

Elżbieta Bieńkowska, która w latach 2014-2019 była komisarzem UE ds. rynku wewnętrznego i usług, przed wyjazdem z kraju zasłynęła za sprawą dwóch kontrowersyjnych wypowiedzi. Pierwsza to słowa „sorry, mamy taki klimat”, które stanowiły „wyjaśnienie” gigantycznych opóźnień na kolei w czasach gdy polityk Platformy Obywatelskiej była szefem resortu infrastruktury. Druga to ujawniona w ramach „afery taśmowej” rozmowa Elżbiety Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem (szefem CBA), podczas której minister z PO stwierdziła, że za 6 tysięcy złotych pracuje „albo złodziej, albo idiota”. Teraz znów była zastępczyni Donalda Tuska dała o sobie znać.

Unia nie ma teraz wyjścia. Unia musi – logicznie patrząc – albo nałożyć dzienne kary finansowe albo wstrzymywać finansowanie. To jest okropne co ja mówię i ja to mówię o moim kraju i dlatego też nawet (…) jak rozmawialiśmy o tym ja bardzo delikatnie się o tych sprawach Polski wypowiadałam, chociaż przecież czuję jak czuję i widzę co się dzieje – stwierdziła na Campusie Polska Elżbieta Bieńkowska.

Dalej poinformowała, że w nowym budżecie UE około 1,6 miliarda euro przeznaczone zostało na organizacje budujące „otwarte społeczeństwo”, stowarzyszenia walczące o „tolerancję” oraz na „wolne media”. Wszystko w duchu lewicowo-liberalnym i dodatkowo z ominięciem państw narodowych. Można więc domniemywać, że niemała część tych funduszy zostanie przeznaczona na walkę z rządami dbającymi o interes narodowy i sprzeciwiającymi się postępowym postulatom – jak rząd Polski oraz rząd Węgier. Krótko mówiąc: Unia najwyraźniej ma ambicje stać się konkurencją dla George’a Sorosa.

Oto fragment wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej:

 

Źródło: Twitter / natemat.pl / fakt.pl

Fot.: EU2018BG Bulgarian Presidency, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze