19.3 C
Warszawa
środa, 12 czerwca, 2024

Hanna Lis zaatakowała Zofię Klepacką pod twitterowym wpisem Magdaleny Ogórek. „Dziękujmy za ostrzeżenie”

Zobacz koniecznie

Dziennikarka TVP Info Magdalena Ogórek poinformowała w poniedziałkowy wieczór, że jej gościem będzie we wtorek utytułowana reprezentantka Polski w windsurfingu. Informacja wzburzyła Hannę Lis, która wylała na Twitterze swoje żale i zastrzeżenia do Zofii Klepackiej.

Zofia Klepacka, oprócz zaangażowania sportowego, udziela się w polskiej debacie publicznej. W wielu tematach wyraża stanowisko sprzeczne z poglądami środowisk lewicowych. Wielokrotna mistrzyni świata i Europy w windsurfingu oraz brązowa medalistka z Igrzysk w Londynie nie ukrywa swojego patriotyzmu oraz prawicowego postrzegania takich spraw jak ochrona życia czy związki jednopłciowe. Za swoją postawę jest mocno krytykowana przez osoby o poglądach liberalnych.

Kilka lat temu sieć obiegło nagranie, na którym Zofię Klepacką słownie zaatakowała na ulicy dziennikarka Kinga Rusin. Teraz do ataku na Twitterze przystąpiła także reprezentująca ten zawód Hanna Lis.

„Jutro w programie W Kontrze o 7:15 gościć będziemy mistrzynię olimpijską Zofię Noceti-Klepacką! Serdecznie zapraszam!” – napisała w serwisie dziennikarka TVP Info Magdalena Ogórek. Komentarz, jaki pod tak ogólną informacją zamieściła Hanna Lis, może szokować!

„Dziękujmy za ostrzeżenie. Jeśli są dyscypliny, w których pani Klepacka jest mistrzynią, to w homofobii i nienawiści wobec bliźniego. Szczęśliwie nie są to dyscypliny olimpijskie” – stwierdziła Hanna Lis we wpisie, który trudno uznać za sprawiedliwy wobec reprezentantki Polski w windsurfingu.

Źródło: Twitter / tysol.pl

Fot.: Fryta73, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons + Serecki, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze