0.2 C
Warszawa
czwartek, 8 lutego, 2024

Kolejny poseł Porozumienia odchodzi! Koło parlamentarne Gowina traci kolejnego członka.

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.

Grzegorz Piechowiak, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii, a przede wszystkim Poseł ziemi Pilskiej rezygnuje z członkostwa w Porozumieniu. Swoją decyzję ogłosił dziś na krótko przed godziną 20:00. Wcześniej składał swoją dymisję z rządu. 

W styczniu tego roku został powołany przez Premiera Mateusza Morawieckiego na  wiceministra Rozwoju, Pracy i Technologii. Dziś odwraca się od jednego z byłych liderów koalicji rządzącej. Zostaje wierny idei Zjednoczonej Prawicy. Mimo to, nie planuje dołączenia do Prawa i Sprawiedliwości jako partii. Doniesienia na temat potencjalnych przenosin do PiS skomentował następująco:

Z osobami, które opuściły już Porozumienie w związku z pozostaniem w klubie PiS, zdecydowaliśmy, że będziemy się trzymali razem w grupie w ramach klubu”. Dopytywany o to, czy dołączy do Partii Republikańskiej Adama Bielana – stanowczo odmówił. „Nie ma takiej opcji” – skwitował były poseł Porozumienia. Zdradził także, że wkrótce pojawi się jeszcze przynajmniej jedna następna rezygnacja Posła Porozumienia. Danych personalnych tej osoby jednak nie podał.

To już kolejna rezygnacja byłego podwładnego Jarosława Gowina. Wcześniej z członkostwa w Partii zrezygnował także Wojciech Murdzek i Mieczysław Baszko, a także Marcin Ociepa, o czym pisaliśmy w naszym artykule.

„Dziękuję Prezesowi Jarosław Gowin za współpracę na rzecz rozwoju polskiej gospodarki. To było dla mnie z pewnością niezwykle cenne doświadczenie, z którego w przyszłości zechcę korzystać.” – Oświadczył wczoraj Poseł Piechowiak, po tym, jak ogłosił złożenie przez siebie dymisji w rządzie.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze