15.3 C
Warszawa
sobota, 15 czerwca, 2024

Konferencja prasowa Prezydenta USA ws. zamachu w Kabulu. Co powiedział Joe Biden? [NA ŻYWO]

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
W tym artykule będziemy relacjonować na bieżąco, co Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powie na temat Zamachu w Kabulu. Odświeżając stronę co kilka minut, będziecie mieli dostęp do najnowszych informacji z konferencji prezydenta USA. 
23:54 – Po prawie półgodzinnej konferencji, Prezydent Biden dziękuje dziennikarzom za pytania. Koniec konferencji prasowej. 

23:51 – Joe Biden stara się zrzucić odpowiedzialność na swojego poprzednika: „Decyzja o odesłaniu wojsk USA do domu została podpisana przez Prezydenta Trumpa”

23:49 – Pytanie od dziennikarza: Odesłał Pan żołnierzy, teraz ich pan dosyła. Między innymi przez Pana decyzje zginęło 12 Amerykańskich żołnierzy. Czy czuje się Pan odpowiedzialny za zdarzenia, do których doszło?

23:42 – W odpowiedzi na tę kwestię, Prezydent Biden wymienił szereg wzmocnień, które mają poprawić bezpieczeństwo w tej okolicy. Między innymi chodzi o większą ilość żołnierzy, ale i wyspecjalizowanych służb i większego zaangażowania wywiadu.

23:41 – „Im dłużej tam zostaniemy, tym bardziej będziemy narażeni na kolejne ataki” – powiedział jeden z dziennikarzy.

23:40 – Joe Biden: „Postaramy się uratować z Kabulu najwięcej ludzi, jak się tylko da”.

23:39 – W Kabulu wprowadzone zostaną nowe środki bezpieczeństwa. Cywile nie będą dopuszczani w pobliże muru, a ruch samochodowy zostanie kompletnie wyłączony.

23:37 – Prezydent USA odpowiedział. USA nie powściągną otwartych działań zbrojnych przeciw ISIS. Zamiast tego wytropią i wyeliminują liderów ISIS. Tymczasem priorytetem jest ewakuacja osób z lotniska w Kabulu. Wciąż znajduje się tam sporo osób związanych z Ameryką.

23:36 – pytanie: Czy USA odpowie na atak terrorystów?

23:36 – czas na pytania dziennikarzy.

23:35 – „Dziękuję. Niech Bóg was błogosławi, niech Bóg błogosławi Amerykę. Będziemy kontynuowali swoją misję. A terrorystów znajdziemy i wytropimy” – podsumował urzędujący Prezydent Stanów Zjednoczonych.

23:34 – Prezydent zarządził chwilę ciszy celem uczczenia pamięci poległych w Afganistanie.

23:33 – „Ameryka nie da się zastraszyć. Sprowadzimy naszych obywateli do Ameryki”.

23:32 – „Będziemy kontynuować ewakuację. Nie damy terrorystom zatrzymać naszej misji. Terroryści z ISIS nie wygrają!”

23:30 – „NIE WYBACZYMY. NIE ZAPOMNIMY. UPOLUJEMY WAS I SPRAWIMY, ŻE ZAPŁACICIE” – powiedział Joe Biden o osobach, które stały za organizacją zamachu, o całym ISIS.

23:28 – Joe Biden solidaryzuje się z ofiarami. Póki co brak deklaracji co do przyszłości.

23:27 – „żołnierze, którzy oddali swoje życie, byli bohaterami. Bohaterami, którzy oddali swoje życie w trudnej misji, w ostatnich dniach jej trwania”

23:26 – Joe Biden potwierdza: W ataku zginęli żołnierze Armii Amerykańskiej. Sprawcami byli członkowie ISIS.

23:25 – ZACZYNA SIĘ!

23:20 – Dziennikarze są zniecierpliwieni, w budynku Białego Domu czuć ciężką atmosferę. Komentatorzy polityczni spodziewają się właściwie każdego możliwego scenariusza.

23:13 – To nie brak głosu ze strony redakcji Prosto z Mostu – to po prostu konferencja się opóźnia.

22:59 – Konferencje zwołane w chwilach kryzysu mają to do siebie, że lubią odbywać się z opóźnieniem. Na podobną konferencję Donalda Trumpa czekaliśmy pół godziny. Czy tak będzie i tym razem?

22:58 – Dwie minuty do rozpoczęcia!

22:20 – Jeszcze nieco ponad godzina do rozpoczęcia konferencji prasowej.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze