16.7 C
Warszawa
czwartek, 16 maja, 2024

Marcin Ociepa odchodzi z Porozumienia. Gowin traci coraz więcej „szabli”.

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.

Dymisja Premiera Gowina wzbudziła w mediach wiele zainteresowania i po dziś dzień jest to pierwszy temat na łamach gazet. Publicyści liczą „szable” Porozumienia, a w internecie pojawiają się coraz to kolejne informacje na temat prób kupowania posłów. Jeden z nich zdementował krążące w internecie informacje. 

Marcin Ociepa, wiceminister Obrony Narodowej, w ciągu ostatniej doby, padł ofiarą wielu nieprawdziwych pomówień. Szczególną popularność uzyskała wieść, jakoby Poseł miał przejąć po swoim szefie posadę ministerialną. Wiadomość tą podawali zarówno prywatni użytkownicy, jak i znane portale internetowe. Wśród nich znalazł się nawet gigant informacji – Onet wiadomości.

Mimo popularności krążących informacji, wydają się one być nieprawdziwe. Jak wszystkie media zaznaczają – są to informacje nieoficjalne. W sprawie głos zabrał sam zainteresowany i oświadczył, że żadne rozmowy tego pokroju nie zostały przeprowadzone.

Mimo wszystko, od dawna zapewniał, że – w odróżnieniu od reszty Porozumienia – nie opuści projektu Zjednoczonej Prawicy. Zapewniał o tym tak na Twitterze, jak i w trakcie wywiadów. Polityczny spór między dwoma frakcjami Zjednoczonej Prawicy, a de facto jej rozłam, postawiły jednak wiceszefa Porozumienia w sytuacji, w której zmuszony jest podjąć wybór. Albo PiS – albo Porozumienie Jarosława Gowina. Jako jednak, że Ci drudzy opuścili projekt ekipy rządzącej, Marcin Ociepa wykazał się konsekwentny w swojej postawie. Mimo presji ze strony kolegów z partii, podjął decyzję o opuszczeniu Partii Porozumienie. W tym samym czasie, honorowo, złożył także dymisję z piastowanego stanowiska, jako iż nominację dostał właśnie od partii Jarosława Gowina.

O swoim wyborze poinformował internautów drogą Twitterową, publikując oświadczenie o poniższej treści:

Od której strony by na tę sprawę nie patrzeć, nie da się pominąć jednego faktu. Jarosław Gowin, niegdyś dyktujący twarde warunki Jarosławowi Kaczyńskiemu, dziś znajduje się w pozycji bardzo niepewnej.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze