15.7 C
Warszawa
piątek, 2 czerwca, 2023

Minister Andruszkiewicz o próbie transgranicznego biegu posła KO: powinien zrzec się na immunitetu!

Zobacz koniecznie

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek „Franek” Sterczewski próbował we wtorek wbiec na teren Białorusi, gdzie przebywa obecnie grupa imigrantów. Przed międzynarodowym skandalem i eskalacją napięcia uchroniła Polskę postawa naszych pograniczników. Teraz wyskok liberalnego parlamentarzysty komentują inni politycy.

W ocenie Adama Andruszkiewicza, posła i sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, polityk KO „powinien zrzec się na początek immunitetu tak, żeby prokuratura mogła spokojnie sprawdzić, czy nie doszło do próby bardzo poważnego złamania prawa polskiego, na przykład chęci nielegalnego przekroczenia granicy”.

Andruszkiewicz w rozmowie z wpolityce.pl nie wykluczył nawet, że Sterczewski winien… złożyć mandat!

Urządzanie rajdu jako poseł w kierunku granicy strzeżonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej to jest uderzanie w bezpieczeństwo polskiego państwa i z pewnością odpowiednie służby powinny się panem posłem Sterczewskim zająć, sprawdzić to – ocenia dodając, że fakt, iż Donald Tusk nie jest zwolennikiem wpuszczenia do Polski grupy imigrantów, a politycy opozycji mocno angażują się w ową sprawę pokazuje, że nowy-stary lider PO nie panuje nad formacją.

Cieszę się, że dzisiaj obserwujemy takie obrazki, bo myślę, że Polacy będą potrafili wyciągnąć wnioski, że Platforma Obywatelska, opozycja generalnie, także Lewica absolutnie nie nadaje się do zarządzania polskim państwem – powiedział portalowi wpolityce.pl minister Adam Andruszkiewicz.

Źródło: wpolityce.pl

Fot.: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, CC BY 3.0 PL <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/deed.en>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze