-3.8 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

Ministerstwo Edukacji przygotowuje plan na zdalne nauczanie. Dzieci wrócą do szkół?

Zobacz koniecznie

Pomimo tego, że dzieci rozpoczną naukę w szkole stacjonarnie, wraz ze swoimi opiekunami muszą być przygotowane na powrót do zdalnego nauczania. Ministerstwo Edukacji, przygotowało plan na rok szkolny 2021/2022, biorąc pod uwagę uderzenie IV fali pandemii. Jakie zmiany nas czekają? 

 

Uczniowie czy studenci już w dużej mierze odczuli z czym tak naprawdę związane jest zdalne nauczanie. Są zwolennicy jak i przeciwnicy tego sposobu edukacji. Powoli wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny, na który resort edukacji przygotował szczegółowy plan. Jego realizacja będzie zależna od rzeczywistego rozwoju pandemii w naszym kraju.

 

 

Jeśli chodzi o przeprowadzanie egzaminów, Ministerstwo Edukacji nie przewiduje w tym aspekcie większych zmian. Podobnie jak w zeszłym roku, matura zostanie przeprowadzona wyłącznie w części pisemnej. To co będzie różnić się od obecnego roku, to obowiązek przystąpienia maturzystów do egzaminu dojrzałości z jednego dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Absolwent będzie mógł cieszyć się ze zdanej matury, kiedy osiągnie limit 30% z wszystkich podstawowych przedmiotów maturalnych. Wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym jest dodatkowy i zapewne będzie mieć kluczowe znaczenie w rekrutacji na studia.

 

 

Co w takim razie z egzaminami ósmoklasistów? Jak wynika z nowelizacji rozporządzenia w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 oraz nowelizacji rozporządzenia, przyszłoroczny egzamin młodszych uczniów ma obejmować język polski, matematykę oraz język obcy nowożytny. W przeciwieństwie do zeszłego roku, zrezygnowano z dodatkowego czwartego przedmiotu. Wlicza się do nich głównie: historię, geografię, biologię, chemię czy fizykę. Przyszły egzamin kończący okres szkoły podstawowej odbędzie się w maju w 2022 roku. Decyzja o dostaniu się uczniów do szkół wyższych opierać się będzie na wynikach z trzech podstawowych wyżej wymienionych przedmiotów.

 

Źródła:

rp.pl

Foto.: Anglia.today.com

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze