0.6 C
Warszawa
niedziela, 4 grudnia, 2022

Młoda dziewczyna wpadła pod pociąg. Grozi jej amputacja nóg.

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
Wszelkie środki transportu bardzo ułatwiły ludziom podróżowanie. Kiedyś, wyjeżdżając na drugi koniec Polski, rezerwowało się na tę podróż kilka dni. Dziś to zaledwie kwestia paru godzin. Choć jest to ogromne udogodnienie, to w stosunku do dużych maszyn należy zachować szczególną ostrożność. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie – do nieszczęśliwego wydarzenia z udziałem pociągu i dziewczynki doszło kilka dni temu w Pile. Uszła z życiem, ale grozi jej amputacja kończyn. 

Instytucje i służby publiczne nieustannie apelują o zachowanie ostrożności względem połączeń kolejowych. Na przejazdy nie należy wchodzić lub wjeżdżać bez upewnienia się, że nic nam nie zagraża. Mimo apeli i zapewnień, w Polsce wciąż dochodzi rocznie do kilkuset potrąceń pieszych przez pociągi. Wielu z nich zostaje ciężko rannych, ale są i przypadki śmiertelne.

Do wypadku tego typu doszło kilka dni temu w Pile, mieście w północnej Wielkopolsce. Około godziny 20:00, gdy zaczęło się ściemniać, dziewczynka została ciężko potrącona przez pociąg towarowy. Według wstępnych ustaleń, powodem jest nagłe wtargnięcie na przejazd kolejowy. Sytuację wciąż badają lokalne służby.

Według informacji Starosty Pilskiego, Eligiusza Komarowskiego, dziewczynce grozi co najmniej amputacja obu kończyn. 14-latka znajduje się obecnie w szpitalu, gdzie lekarze walczą o jej zdrowie i życie. To już drugi wypadek z udziałem kolei w Pile w ciągu ostatnich kilku tygodni. Inną ofiarą zderzenia z pociągiem padł rowerzysta, który jednak zginął na miejscu.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze