-0.3 C
Warszawa
czwartek, 7 grudnia, 2023

Młodzi organizują akcję sprzątania Polski. I Ty możesz się dołączyć!

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
Temat klimatu i ekologii był niegdyś traktowany bardzo po macoszemu, bez należytej powagi. Żarty się jednak skończyły, gdy przestało chodzić już tylko o wyliczenia naukowców, a zmiany klimatu odczuć może każdy z nas. Choć do całkowitego odwrócenia obecnego trendu potrzebne są zmiany systemowe, to młodzi z Klubu Młodych Stowarzyszea „Dla Polski” postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. 

Ekolodzy biją na alarm już od ponad kilkudziesięciu lat, lecz ich głos przeszedł do mediów głównego nurtu dopiero niedawno. Od niespełna dwóch dekad mówi się o poważnych zmianach systemowych, ale wprowadzenie realnych zmian wciąż jest elementem przyszłości. Jak powszechnie wiadomo, jednymi z tych, którzy ekologii przypisują najwyższy priorytet, są młodzi. Zielona doktryna błędnie przypisywana była przez lata tylko lewicowej stronie sceny politycznej. Ponadto, popularniejszą formą protestu były raczej strajki, kampanie internetowe i dyskusje, niż realne działania.

Mimo tego wszystkiego, młodzi z Klubu Młodych Stowarzyszenia „Dla Polski” nie zrazili się. Od miesięcy pokazują, że idea zielonego konserwatyzmu też jest osiągalna i starają się ją promować. Dziś wystartowali z akcją, która skierowana jest do wszystkich środowisk młodzieżowych – to akcja ponad podziałami, bo i stanu środowiska nie obchodzą nasze prywatne poglądy. II edycja akcji #SprzątamyDlaPolski właśnie dziś ma swoją inaugurację! Potrwa cały miesiąc – do 18 września, kiedy to uczestnicy wybiorą się na tereny zielone, aby uczynić je czystszymi.

O zapoczątkowaniu akcji poinformowali za pomocą swoich mediów społecznościowych, między innymi na Twitterze. Do akcji zapraszają wszystkich, którzy chcieliby przedsięwziąć realne działania na rzecz stanu terenów zielonych w Polsce. Jak dołączyć? To proste – wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy.

W ramach akcji, poza sprzątaniem terenów zielonych, zaplanowano także kampanię w mediach społecznościowych. W serii postów opublikowane zostaną wywiady z ekspertami oraz infografiki przedstawiające cenną wiedzę na temat ekologii w pigułce.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze