9.8 C
Warszawa
piątek, 22 marca, 2024

Możemy być dumni! Polska firma ubiera więcej reprezentacji olimpijskich niż Nike czy Adidas

Zobacz koniecznie

Igrzyska olimpijskie to dla sportowców okazja do zaprezentowania całemu światu swoich umiejętności i zdobycia najbardziej prestiżowych medali, zaś dla firm produkujących odzież szansa na uzyskanie lub podtrzymanie globalnej renomy. W Tokio nie musimy wstydzić się ani za naszych zawodników, ani za firmę z siedzibą w podkrakowskiej Wieliczce.

Portal 300gospodarka.pl przeprowadził analizę, z której wynika, że polska marka 4F jest drugim najpopularniejszym dostawcą odzieży sportowej na całych Igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ubrania z Polski służą bowiem aż 8 reprezentacjom narodowym: Polakom, Słowakom, Litwinom, Łotyszom, Chorwatom, Serbom, Macedończykom Północnym oraz Grekom.

W strojach od polskiej firmy trenuje np. jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów świata Serb Novak Đoković – choć, podobnie jak Hubert Hurkacz, w zawodach startuje w ubraniach innego producenta ze względu na prywatny i wieloletni kontrakt. Analiza serwisu 300gospodarka.pl obejmowała jednak oficjalnych partnerów reprezentacji. Dla porządku pominięto w niej wyjątkowe sytuacje, w których dany zawodnik lub reprezentacja w konkretnej dyscyplinie mają własny sprzęt.

Według tej metodologii popularniejsza od 4F jest jedynie hiszpańska marka Joma, zaś podium zamyka amerykańska firma Nike.

Źródło: 300gospodarka.pl

Fot.: Eurosport Polska/YouTube

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze