29.7 C
Warszawa
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nie było ich 36 lat w ekstraklasie. Dziś robią furorę!

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
Piłka nożna jest jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce – nie dziwi więc, że PKO BP Ekstraklasa zyskuje ciągle na popularności. Choć najwyższy poziom ligowy cieszy się rosnącą popularnością, to jednak z reguły jest dość przewidywalny. Legia Warszawa uchodzi za faworyta w większości meczy – tym bardziej zdziwił rezultat ostatniej kolejki!

W ciągu ostatnich 9 sezonów, tylko dwa razy Legia Warszawa nie była triumfatorem rozgrywek. Wojskowi mocno ugruntowali swoją pozycję w polskiej piłce nożnej i w większości meczy uchodzą za faworytów. Nie oznacza to jednak, że są niepokonani – zdarzają się bowiem potknięcia przy zespołach z góry tabeli. Ale czy tylko? Czy „beniaminek” tych rozgrywek – zespół, który po 36 latach wrócił do Ekstraklasy – mógłby zagrozić legionistom?

Wejście z przytupem. 

Okazuje się, że mógłby. Najwyższa liga rozgrywkowa w Polsce dopiero zaczęła nowy sezon, a już mamy do czynienia z sensacjami! Radomiak Radom pokonał bowiem najbardziej utytułowany klub w historii polskiej piłki nożnej i to aż 3 do 1! Legioniści musieli oddać cenne punkty zespołowi, który dopiero zadomawia się w Ekstraklasie. Trzeba jednak przyznać, że robi to bez najmniejszych kompleksów.

Warto zaznaczyć, że to nie jedyny sukces beniaminka z Radomia. W pierwszej kolejce rozgrywek udało mu się wywalczyć cenny punkt z Lechem Poznań, czyli również z jedną z czołowych drużyn. Takie wyniki, korzystne dla Radomian, dają im na ten moment 4 miejsce. Choć to dopiero początek sezonu, to dla Radomiaka Radom bardzo optymistyczne otwarcie rozgrywek – wręcz idealne, jakie mogłaby sobie wymarzyć drużyna, która po niespełna 40 latach wraca do Ekstraklasy. Jeśli zachowają obecną formę – powinni bez trudu utrzymać się w prestiżowej lidze, a może i nawet powalczyć o coś więcej?

Jedno jest pewne – tegoroczna edycja polskiej ekstraklasy będzie inna, niż dotychczasowe. Ściągnięcie wielkich gwiazd, w tym Lukasa Podolskiego, poszerzenie katalogu zespołów oraz powrót kibiców na trybuny – te wszystkie rzeczy zagwarantują polskim kibicom sporą dawkę emocji. Następna, trzecia już kolejka, rozpoczyna się 6 sierpnia i potrwa do 9 dnia tego miesiąca.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze