22.6 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nie uwierzysz co prezes Cracovii dostał od kibiców na 69. urodziny! Prezent waży kilkaset kilogramów

Zobacz koniecznie

Atmosfera w piłkarskiej drużynie Cracovii do najlepszych nie należy. Swoje zdanie na temat polityki władz klubu mają oczywiście także kibice zespołu z ulicy Kałuży, którzy postanowili wykorzystać okazję – 69. urodziny prezesa-właściciela prof. Janusza Filipiaka – do zamanifestowania swojego niezadowolenia.

Kraków – niegdyś potęga na futbolowej mapie Polski – ma obecnie w Ekstraklasie dwa zespoły. Teoretycznie to całkiem przyzwoity wynik, jednak w praktyce osiągnięcia drużyn z obu stron Błoń nie radują mieszkańców grodu pod Wawelem. W minionym sezonie bardziej utytułowana Wisła zajęła bowiem 13., zaś jej „sąsiadka” – Cracovia – zaledwie 14. miejsce w najwyższej klasie rozgrywek.

O ile jednak na Reymonta widać pewne symptomy przebudzenia, o tyle atmosferę przy Kałuży – gdzie swoje mecze rozgrywa Cracovia – media określają jako „gęstą”.

Do kiepskich wyników dodać należy bowiem niezbyt atrakcyjny styl gry podopiecznych Michała Probierza, zaś fani zarzucają włodarzom opieranie drużyny w znacznym stopniu na obcokrajowcach. Swoje przemyślenia mają także na temat wieloletniego właściciela Cracovii – profesora Janusza Filipiaka. To bowiem jego kibice „Pasów” uznają za winnego braku atrakcyjnych transferów w letnim „okienku transferowym”. Prezesowi oberwało się także za kontrowersyjną wypowiedź, w której narzekał na wysokie koszty… nawożenia trawy na obiekcie treningowym. Z medialnych doniesień wynika, że chodzi o kwotę około 20 tys. zł.

To właśnie koszty utrzymania murawy stały się motywem prezentu, jaki Filipiakowi przekazali kibice Cracovii. Dostał on bowiem na swoje 69. urodziny… tonę nawozu!

Nie mamy takich możliwości finansowych jak prezes, ale tonę dobrego nawozu do trawy zakupiliśmy. Z okazji 69 urodzin chcieliśmy mu ofiarować skromny prezent od rzeszy kibicowskiej w podzięce za trwanie w ekstraklasie – powiedział jeden z kibiców Cracovii cytowany przez „Gazetę Krakowską”.

Prezent-żart, oprócz uśmiechu na ustach, wzbudza jednak także kontrowersje. Worki z nawozem zostały bowiem „przyozdobione”… szarfą do wieńców pogrzebowych. Znajdujący się na nich napis ironicznie wyraża uznanie kibiców dla prezesa za „trwanie w ekstraklasie”.

Źródło: dziennikpolski24.pl / gazetakrakowska.pl / sport.se.pl

Fot.: Piotr Drabik, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze