0.2 C
Warszawa
czwartek, 8 lutego, 2024

Pożar we Włoszech demoluje miasto. Ludzie są bezbronni. [WIDEO]

Zobacz koniecznie

Pescara to jedno z bardziej lubianych miejscowości turystycznych na terenie Włoch. W Internecie pojawiły się nagrania jak pożar niszczy południową część miasta. Ogień wdziera się do domów, a ludzie bezbronnie uciekają przed trudnym do okiełznania żywiołem. 

 

 

Włoskie media szybko poinformowały o tragicznych wydarzeniach jakie spotkały wschodnią część państwa. Strażacy z uporem walczą z ciężkim do okiełznania żywiołem. Za pomocną śmigłowców próbują zapanować nad obszarem, który ogarnął ogień. Włoski portal „Republika” donosi, że ogień sięgnął już domów mieszkańców, a oni sami wychodzą na ulicę z wiadrami czy wężami ogrodowymi, starając się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia.

 

 

 

Ogień opanował także plaże. Iskry za pomocą wiatru podpalają roślinność tym samym zmuszając bezbronnych i przerażonych turystów czy mieszkańców do ucieczki. Według opinii świadków najniebezpieczniej jest na plaży Francavilla al Mare, która graniczy z Pescarą. „Z powodu dymu i lapilli musieliśmy ewakuować kilka domów, a nawet łaźni. Pracujemy ze wszystkimi dostępnymi ludźmi. Głównym przeciwnikiem jest gorący wiatr. Śmigłowcem straży pożarnej staramy się ograniczać szkody”: komentuje burmistrz Pescary – Carlo Masci.

 

Są pierwsi ranni, wśród nich znajduje się 5-letnia dziewczynka.

 

 

Źródło:

o2.pl

Foto & Wideo: Twitter – Pablita, Tgcom24

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze