13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Prezydent Afganistanu opuścił kraj!

Zobacz koniecznie

Afgańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekazało, że talibowie wkraczają do Kabulu. Prezydent Aszraf Ghani opuścił kraj.

Według informacji telewizji Al-Arabijja prezydent Aszraf Ghani zrzekł się władzy. W Afganistanie powstanie rząd tymczasowy, którym kierować mają talibowie.

Przywódcy talibów wydali swoim bojownikom rozkaz powstrzymania się od stosowania przemocy w Kabulu. Będą oni musieli umożliwić bezpieczne przejście wszystkim, którzy chcą opuścić stolicę. Kobiety mają zostać przetransportowane na tereny chronione. –Nie chcemy, by choć jeden niewinny afgański cywil został ranny lub zabity, gdy przejmiemy władzę, ale nie ogłosiliśmy zawieszenia broni” – mówią przywódcy talibów.

W niedzielny poranek w Kabulu rozpoczęła się ewakuacja ambasady Stanów Zjednoczonych. NATO poinformowało, że członków personelu UE przetransportowano w bezpieczne miejsce na terenie miasta.

Prezydent Afganistanu opuścił kraj

Kancelaria prezydenta Afganistanu odmówiła agencji Reuters komentarza w tej sprawie, tłumacząc to względami bezpieczeństwa Aszrafa Ghaniego. Według nieoficjalnych informacji udał się on do Tadżykistanu.

 

 

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze