25.6 C
Warszawa
wtorek, 21 maja, 2024

Prezydent Andrzej Duda o ataku w Kabulu: „Haniebny Atak”, „Akt tchórzostwa”.

Zobacz koniecznie

Marcin Starzonek
Marcin Starzonek
Pilanin, działacz społeczny, dziennikarz. Prywatnie entuzjasta szachów, historii i piłki nożnej.
Atak na lotnisko w Kabulu wzbudza ogrom negatywnych emocji. Te tragiczne wydarzenia są i w najbliższych dniach będą na ustach całego świata. Do ataku, za pośrednictwem Twittera, odniósł się także Prezydent Polski, Andrzej Duda. 

Choć dotychczas stanowisko Prezydenta USA Joe Bidena nie jest znane, inne głowy państw zdążyły już zabrać głos w sprawie ataku w Kabulu. Jednym z nich jest Prezydent Polski Andrzej Duda, który za pomocą Twittera skrytykował działania Islamskich bojowników. Słowa wsparcia zadedykował natomiast ofiarom ataku oraz ich najbliższym. Podkreślił także silną więź, jaka łączy Stany Zjednoczone i Polskę. Wpis w języku angielskim zobaczycie poniżej.

„W najostrzejszych słowach potępiam haniebne ataki na lotnisko w Kabulu, które spowodowały dziesiątki ofiar, w tym żołnierzy armii amerykańskiej, naszych sojuszników. Moje modlitwy kieruję do rodzin osób dotkniętych tym aktem tchórzostwa. Polska stoi z naszymi przyjaciółmi z USA i Afganistanu.” – podsumował Prezydent Duda.

Polska misja ewakuacyjna w Afganistanie zakończyła się właśnie dziś, o czym poinformował Premier Mateusz Morawiecki około południa. W sumie w 44 transzach udało się wywieźć z tego kraju ponad 1100 osób. Wśród nich przytłaczającą większość stanowią Afgańczycy, którzy w latach ubiegłych współpracowali z Wojskiem Polskim. Być może, gdyby nie nasze wsparcie w akcji ewakuacyjnej, części z nich nie udałoby się bezpiecznie opuścić Afganistanu. Wydarzenia z dzisiejszego wieczora mogą tylko skrócić proces ewakuacji cywilów. Konsekwencją natomiast może być zmniejszenie ilości tych, którzy bezpiecznie opuszczą kraj spowity wojną domową.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze