13 C
Warszawa
wtorek, 27 lutego, 2024

Rafał Trzaskowski naprawdę TO powiedział! „Okropne słowa”

Zobacz koniecznie

Rafał Trzaskowski organizuje Campus Polska Przyszłości. Znamy nazwiska kolejnych gości. Padły mocne słowa.

W czwartek Rafał Trzaskowski potwierdził, że na organizowanym przez  niego wydarzeniu obecni będą m.in. Donald Tusk. W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” zaznaczał jednak, że impreza nie jest otwarta dla wszystkich. Zapytany o zaproszenie dla prezesa PiS odparł: „Nie zapraszamy pisowców i faszystów.”

Obecni na wydarzeniu będą  Adam Bodnar, Donald Tusk, Aleksandra Dulkiewicz oraz Swiatłana Cichanouska – łącznie, to już 22 nazwiska gości zaproszonych na Campus Polska. Wydarzenie organizuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Niestety, zdaniem wielu z jego ust padły „okropne” słowa.

Trzaskowski nie chce tych osób na Campusie

Wśród zaproszonych gości jest wielu polityków, w znakomitej większości tych z PO. Trzaskowski przekonuje, że wydarzenie ma na celu aktywizację społeczną i polityczną. Zdaniem prezydenta Warszawy nie jest to impreza partyjna.

Trzaskowski w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” wyznał, że po rozmowach z młodzieżą wnioskuje, że chcą oni rozmawiać z Donaldem Tuskiem oraz „ludźmi, którzy są dla nich interesujący”.

Trzaskowski zapytany, czy zaprosi Jarosława Kaczyńskiego odpowiedział krótko: „Nie”. –Organizujemy Campus dla tych, którzy wspierają praworządność. Nie udajemy, że Campus jest dla wszystkich” – dodał włodarz stolicy.

Dalej argumentował, że wydarzenie jest ekskluzywne i zwłaszcza dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. I mimo, że nie stanowi to przeszkody dla zaproszenia np. prezesa PiS, to Trzaskowski powiedział „Nie zapraszamy tu młodzieży faszyzującej ani młodzieżówki PiS”.

-To okropne słowa, zwłaszcza jeśli jest się osobą publiczną. Słyszymy, że opozycja chce łączyć, że nie chce podziałów a sama je bardzo wyraźnie tworzy – mówi jeden z mieszkańców Warszawy.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze