20.5 C
Warszawa
wtorek, 19 września, 2023

Są wyniki SEKCJI zwłok 19-latki! To był prawdziwy powód śmierci

Zobacz koniecznie

Wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła pod kołami autobusu w Katowicach.

W sobotni poranek na chodniku przy ul. Adama Mickiewicza w Katowicach doszło do bójki. Po chwili jej uczestnicy znaleźli się na ulicy. Wtedy nadjechał autobus linii 910. Kierowca najpierw zatrąbił, później lekko dodał gazu by następnie z impetem wjechać w tłum.

Dwóch mężczyzn odskoczyło na bok. Niestety pod koła autobusu wpadła 19-latka. Zginęła na miejscu, osierocając dwójkę dzieci. Teraz opublikowano wyniki sekcji zwłok. Już wiadomo, jak doszło do jej śmierci.

– Do śmierci doprowadziły rozległe, wielonarządowe obrażenia wewnętrzne oraz zewnętrzne, które spowodowały zatrzymanie krążenia – powiedziała prok. Aleksander Duda z Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Na tym etapie śledztwa nie ujawniono, czy 19-latka, która zginęła pod kołami autobusu była pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jak jednak wiadomo wcześniej bawiła się w jednym z katowickich klubów. W sprawie prowadzone jest odrębne śledztwo ws. bójki.

Kierowca autobusu zażywał antydepresanty. Postawiono mu już zarzut zabójstwa

31-letni kierowca wyznał śledczym, że w momencie zdarzenia poczuł się zagrożony. Jego zdaniem tłum chciał siłą wedrzeć się do autobusu. Mężczyzna miał nie zauważyć, że 19-latka znalazła się pod kołami autobusu.

Jak dodał, nie leczył się wcześniej psychiatrycznie, jednak badanie toksykologiczne wykazało, że przyjmował silne medykamenty antydepresyjne oraz przeciwbólowe. Wszystkie specyfiki były na receptę.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze