16.9 C
Warszawa
piątek, 22 września, 2023

Sejm przegłosował „Lex TVN”!

Zobacz koniecznie

Sejm przegłosował tzw. ustawę medialną, którą niektórzy określają mianem „Lex TVN”.

W głosowaniu udział wzięło 454 parlamentarzystów. Za było 228 posłów, przeciw 216, a od głosu wstrzymało się 10 osób. Wcześniej wniosek o odroczenie obrad zgłosił Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego wniosek popadło 229 posłów, w tym pięciu z Porozumienia (Stanisław Bukowiec, Jarosław Gowin, Iwona Michałek, Magdalena Sroka i Michał Wypij), natomiast przeciw było 227 posłów – 225 z klubu PiS a ponadto dwóch niezrzeszonych.

W głosowaniu udziału nie wzięło czterech posłów – dwóch z PiS oraz Konfederacji. Nie głosowali : Violetta Porowska oraz Marek Wesoły a razie Konrad Berkowicz i Grzegorz Braun. Chwilę po wyniku głosowania marszałek Witek ogłosiła 15 min przerwy. Wówczas zwołano konwent seniorów.

Po przerwie od razu przystąpiono do kolejnego głosowania dotyczącego reasumpcji wcześniejszego głosowania dotyczącego odroczenia.

Wtedy to zagłosowało łącznie 231 posłów. Opozycja planowała nie wziąć udziału w głosowaniu i w ten sposób uniemożliwić osiągniecie kworum ( kworum, to minimalna liczba członków niezbędna uzyskania ważności prowadzenia obrad w polskim Sejmie. W głosowaniu udział musi brać co najmniej połowa ustawowej liczby posłów)

Wraz z PiS w głosowaniu udział wzięło trzech posłów Kukiz’15, byli to Paweł Kukiz, Stanisław Sachajko i Stanisław Żuk. Zdania nie zmienił Stanisław Tyszka i oddał głos przeciwko reasumpcji.

Zobacz więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najnowsze